בקשת הלוואה בערבות מדינה

הלוואה בערבות מדינה היא פתרון שנועד לפתור כשל שוק: למרות ש- 99.5% מהעסקים בארץ הם עסקים קטנים ובינוניים, הבנקים לא ממהרים לתת להם מימון. במקרים רבים מדי, בעל עסק קיים שנתקל בקשיי תזרים או מעוניין להשקיע בעסק שלו, מגיע לבנק ומקבל סירוב או דרישה לבטחונות.

אצל יזמים המעוניינים להקים עסק חדש המצב קשה אף יותר: הם אינם יכולים להציג היסטוריה פיננסית, שתתן לבנק קנה מידה להחליט האם ההשקעה בהם משתלמת ולכן ולכם הסיכוי שלהם לקבל אישור למימון מהבנק מזערי.

כאן נכנסת לתמונה הקרן לעסקים קטנים ובינוניים, המאפשרת לקבל הלוואות בערבות מדינה בתנאים מועדפים.

מה זו הלוואה בערבות מדינה ולמה כדאי לך לנסות לקבל אותה?

הלוואה בערבות המדינה היא קרן של מיליארדים מטעם משרד הכלכלה והתעשייה ומשרד האוצר, המיועדת לצורך מתן בטחונות להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים. ההלוואה הניתנת היא הלוואה בנקאית של אחד מ-4 בנקים (לאומי , מזרחי, אוצר החייל או מרכנתיל דיסקונט), עם כמה יתרונות משמעותיים:

  • המדינה היא מי שמאשרת את זכאותך ונותנת את בטחונות.
  • ריביות נמוכות: הלוואה בריבית prime + 2.5-3%
  • טווח החזר של 5 שנים
  • הלוואת גרייס המאפשרת לא להחזיר את הקרן בחצי השנה הראשונה
  • בטחונות נמוכים מצידך
  • הלוואה בערבות המדינה אינה נכללת באובליגו שלך ולא מקשה עליך לקחת הלוואות עתידיות

מה גובה ההלוואה שאפשר לבקש?

עד חצי מיליון ש"ח המיועדים לפתיחת עסק או לצרכי מימון והשקעות של עסק קיים; או 8% מהמחזור של השנה הקלנדרית האחרונה, הגבוה מבין שניהם.

מי יכול לבקש הלוואות בערבות המדינה?

כל עסק קטן או בינוני, שהמחזור העסקי שלו אינו עולה על 100 מיליון ש"ח בשנה, ולא עומדים כנגדו או כנגד בעליו הליכים משפטיים (הוצל"פ, כינוס נכסים, פירוק חברה), ואין לו חובות למדינה, ואינו לקוח מוגבל יכול להגיש בקשה לקבלת הלוואות בערבות המדינה. האפשרות פתוחה לעסקים מכל התחומים – תעשייה, מסחר, שירותים, תיירות, חקלאות, ייצוא, ואף לעמותות שמבצעות פעילות עסקית.

אלו המסלולים הקיימים:

ליזמים שמקימים עסק חדש: מסלול עסק בהקמה מיועד ליזמים הנמצאים לקראת הקמת עסק או בשלבי הקמת עסק חדש. כיועץ עסקי, אני ממליץ ליזמים לפנות ולבקש הלוואה בערבות מדינה עוד לפני ביצוע התחייבויות כלכליות, על מנת לוודא שיש להם את ההון הדרוש לצרכי ההקמה וההרצה. חשוב לציין שעל היזם להביא איתו הון עצמי בשיעור 10% מהסכום המבוקש, על מנת לקבל אישור לבקשה.

לבעלי עסק רווחי שנקלעו לקשיי תזרים: מסלול הון חוזר מיועד לבעלי עסק קיים החווים בעיות אשראי ומימון, כתוצאה מניהול תזרים מזומנים. מכיוון שהתוכנית העסקית צריכה להראות את יכולות ההחזר של העסק, התוכנית מתאימה לעסקים שנמצאים בקושי זמני, או לעסקים שנמצאים בתהליך ליווי עסקי המשקמים בעיית תזרים כרונית הפוגעת ברווחיות העסק.

לבעלי עסק שרוצים לשדרג את העסק: מסלול השקעות מיועד לבעלי עסק קיים המעוניינים לשדרג את העסק שלהם באמצעות השקעה בציוד, מלאי, מעבר מקום העסק לצרכי צמיחה וכן הלאה. חשוב לציין כי במסלול זה נדרשת הוכחת כוונות בדמות השתתפות עצמית בגובה כ-25%. כך למשל, אם התכנון הוא לבקש 500,000 ש"ח עבור שדרוג המכונות בעסק, עלייך להראות ששלמת 100,000 ש"ח מכסך על שדרוג מכונה, כדי לקבל את ההלוואה.

המסלול משולב: מיועדת לבעלי עסקים שצריכים הלוואה בערבות מדינה גם על מנת לכסות על פער תזרימי וגם על מנת לשדרג את העסק.

המסלול המהיר: הלוואה של עד 100,000 ש"ח המיועדת לעסקים שהמחזור השנתי שלהם אינו עולה על 3 מיליון ש"ח.

איך מגישים בקשה?

כדי שהמדינה תאשר לתת את הערבות עבורך, יש מנגנון שצריך לעבור. המנגנון הזה כולל הכנת תוכנית עסקית נכונה ומדויקת וסבב בירוקרטי הכולל מספר סבבי אישורים, שבכל אחד מהם ניתן לקבל סירוב.

בשנים האחרונות הקרן בודקת בצורה קשוחה את הבקשות ולא מאשרת כל בקשה. לפי הסטטיסטיקה מעל 50% מהבקשות לא מאושרות, ברובן כי מי שכתב את התוכנית העסקית לא עגן אותה בנתונים פיננסיים נכונים, או לחילופין כי העסק נפסל מסיבות אחרות.

שלב התוכנית העסקית ואיסוף המסמכים:

מכינים תוכנית עסקית של 10-15 עמודים הכוללת את ההיסטוריה של היזם או בעל העסק מבחינה כלכלית. בעסק קיים – ניתוח לאחור של העסק מבחינה פיננסית ל- 3 שנים הקודמות ותחזית קדימה ל-3 שנים. הבאת נתונים מעוגנים על השוק בו העסק מתנהל מבחינת תמחור, שיווק, מבנה הוצאות. פירוט השימוש המיועד בהלוואה, כיצד היא צפויה לשרת את העסק, איך העסק מתכנן להחזיר אותה וכן הלאה.

בנוסף לתוכנית העסקית ישנו סט של מסמכי חובה שעל היזם להגיש. חשוב להדגיש ששלב זה קצוב בזמן ולכן לא כדאי להתמהמה עם איסוף והגשת המסמכים.

יחד עם התוכנית העסקית, חשוב להגיש הוכחות להוצאה העתידית שיגבו את הבקשה, ויגדילו את הסיכוי לקבלת ההלוואה בערבות המדינה. ניתן להגיש גם מסמכי רשות שיועילו. אם לקחתם ייעוץ עסקי בתהליך זה, היוועצו בו בבחירת מסמכי הרשות.

הבדיקות מול כלכלני הקרן לעסקים קטנים:

מגישים את התוכנית העסקית לנציגים של הקרן (להלן: ה"גוף המתאם")

כלכלן מהגוף המתאם בודק את התוכנית העסקית ונפגשים עם המבקש בבית העסק. אם לקחת ליווי של יועץ עסקי בתהליך הוא נוכח בפגישה ומסייע לך לענות על סט השאלות שתשאל עליו על ידי הכלכלן;

כלכלן הגוף המתאם מחליט לאשר, לדחות או לאשר חלקית

במידה והוחלט לאשר את הבקשה ,מנהל הקרן בודק ומחליט אף הוא האם לאשר, לאשר חלקית או לדחות;

הבדיקות מול הבנק:

במידה והוחלט לאשר את הבקשה, היא עוברת עם המלצה של הקרן לטיפול הבנק. ההלוואות מוצעות באמצעות הבנקים הבאים: מזרחי, לאומי, מרכנתיל, ואוצר החייל, והמבקש רשאי לבחור אחד מהם. הבקשה נעשית מסניף ספציפי. היא לא חייבת להיות מהבנק שמכיר אותך, אבל חשוב לבחור את הסניף בקפידה, ולכן קיים יתרון להתייעצות עם יועץ עסקי שמכיר את ההבדלים בין סניפים ומנהלי סניף שונים ויודע מי מהם נוטה לאשר עסקים בתחומך, למי יש מוניטין כמאשר חלקית ומי נוטה לאשר את הבקשה להלוואה במלואה וכן הלאה.

בשלב השלישי מנהל הבנק או מנהל המחלקה העסקית בודק את התוכנית העסקית ומחליט אם לאשר, לאשר חלקית או לדחות;

בוועדה הרביעית הבנק מעביר את החלטתו לאחר שהבקשה עברה לעיון הרמה המרחבית. גם כאן ניתן לקבל את אחת מ-3 התשובות.

ההכרעה הגורלית:

אם קיבלת אישורים עד לשלב הזה, הבקשה עוברת לוועדה נוספת שבה בנוסף לנציג של הקרן ולנציג הבנק נמצא גם נציג משרד האוצר. כנציג הציבור, הוא בא לשמוע את המלצות הגופים, ולהחליט האם לקבל את ההמלצות, ובאיזה אופן. אם בוועדה זו הוחלט לאשר את ההלוואה בערבות המדינה, עליך לגשת לבנק ולקבל את התשובה.

נקודה למחשבה!

אמנם ניתן לגשת לבד, אך שיעורי ההצלחה של מי שפונה לבד נמוכים משמעותית ביחס לאלו של מי שפונה בליווי יועץ עסקי עם ניסיון מוכח בהגשת בקשות להלוואות בערבות המדינה. כמי שמצליחים להביא לכדי אישור כ-95% מהבקשות להלוואה, אנו רואים שהדברים שהכי מסייעים להצליח לעבור את המסננים של הקרן, הם ניסיון, ידע וקילומטראז' בכתיבת תוכנית עסקית.

כמה זמן אורך התהליך?

בממוצע, לקיחת הלוואה בערבות המדינה אורכת כחודש וחצי / חודשיים.
כדאי לקחת בחשבון שאם יש חוסרים והשלמות התהליך יכול להגרר אפילו עד 3 חודשים. יועץ עסקי טוב יכול לקצר את התהליך בזכות המיומנות שלו ומניעת חוסרים.

כמה פעמים אפשר להגיש?

  • אם הסכום אושר לך בחלקו, תוכל להגיש בקשה להשלמת הסכום המקורי (עד 500,000 ש"ח).
  • קבלת סירוב? אתה יכול לבקש אחרי חצי שנה באותו בנק שוב או בבנק אחר תוך 45 יום.
  • ניתן להגיש למסלולים שונים (לדוגמא לקחת חלק מהסכום בעת פתיחת העסק, ולבקש חלק אחר כמה שנים אחר כך, כאשר רוצים לקנות מכונות חדשות) אבל עד לסכום כולל של 500,000 ש"ח או 8% מהמחזור אם המחזור שלך גדול מכך.

מה עוד חשוב לדעת על הלוואת מדינה?

ערבויות – המדינה ערבה על 70% מהסכום, עליך להביא איתך 25% בטחונות משלך, ויש 5% מהסכום ללא בטחונות. אם אין לך בטחונות, לא תוכל לקחת הלוואה בערבות מדינה. פעם היתה אפשרות בבנקים מסוימים להשתמש כבטחון מתוך כספי ההלוואה אבל היום הדבר אינו אפשרי.

בטחונות – במסלול עסק בהקמה הבטחונות הם 10% למבקשים הלוואה בערבות המדינה לסכום של עד 300,000 ש"ח, מתוך ניסיון להקל על עסקים בהקמה.

הון עצמי – גם בעסק בהקמה וגם בהשקעות, המדינה מוכנה לעזור אבל רוצה לראות שאתה מביא הון עצמי. כך למשל, אם אתה מבקש את הסכום המקסימלי של חצי מיליון ש"ח עליך להציג הוכחה שהוצאת כסף מכסך בסך של 20% ממה שביקשת (לדוגמא, אם אתה קונה מכונות, קנה את הראשונך מכספך) ואז הקרן תאשר לך את ההלוואה.

מדוע לבחור בנו?

לקביעת פגישת ייעוץ לקבלת הלוואה בערבות מדינה ללא עלות וללא התחייבות פנו אלינו עכשיו בהודעה, טלפון או ווטסאפ

ירון לוי

יועץ עסקי מהמובילים בישראל, כלכלן מומחה, והבעלים של חברת "לוי יועצים" אשר ליוותה בהצלחה מעל 1000 עסקים, בעל תואר ראשון בכלכלה בהצטיינות ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ת"א.

אין מה להתלבט

פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות. כמה פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שרית אלתרשרית אלתר ★★★★★ ממליצה בחום. הייתי מאד מרוצה מהתהליך. הגעתי לירון בשביל יעוץ פיננסי ובניית תמחור לעסק חדש שאני מקימה. ירון עזר לי בבניית התמחור, הבנת כל המרכיבים שאני צריכה לקחת בחשבון בתהליך היצור, נתן לי המון טיפים בפן העסקי מעבר להיבט הפיננסי ועזר לסדר את הראש ולקבל זווית ראיה נוספת ואחרת.רוסטיקו משרדרוסטיקו משרד ★★★★★ ירון מלווה אותנו עם המון סבלנות במקצועיות ובמסירות כבר כמה חודשים. מההתחלה מרגישים שינויים משמעותיים בעסק. הפגישות עם ירון, מעבר לחלק המקצועי, נותנות המון מוטיבציה להמשיך ולפעול.ירון זמין תמיד לכל בעיה שצצה ונותן מענה מיידי ויעיל!מומלץ בחום!!רוני בארירוני בארי ★★★★★ ירון יודע לנתח את העסק ולבנות אסטרטגיה לגדילה והצלחה.בזכות ירון העסק שלי מתרחב ומצליח.ממליץ מאד על ירון .Ilai SpakIlai Spak ★★★★★ ממליץ בחום ומניסיון על תהליך ייעוץ עם ירון, מיקד אותי מאוד ובתהליך צמיחה ושיפור תמידי. תודה רבה!Noa SelaNoa Sela ★★★★★ ירון מלווה אותנו במקצועיות ומסירות, כבר מההתחלה מרגישים שינויים משמעותיים בעסק. אנחנו מחכים לפגישות עם ירון וכל פעם יוצאים בהרגשה טובה עם תובנות ומסקנות חדשות.ירון זמין לכל שאלה, בכל זמן, סבלני ונדיב!אני ממליצה בחום על היעוץ העסקי של ירון!Saar RamSaar Ram ★★★★★ ממליץ בחום על ירון!עברתי עם ירון תהליך של למידה בנוגע לניהול העסק שלי .ובדרך קבלתי עוד הדרכות וטיפים שלא ידעתי אפילו לבקש אותם. קבלתי תמורה ממש טובה ואני ממליץ על ירון בחוםמודה לך ירון ובטוח שנמשיך עוד לעבוד ביחדDanny JadowskyDanny Jadowsky ★★★★★ יועץ עסקי מצוין.מאוד מנוסה.מומלץ בחום!Raviv ShemeshRaviv Shemesh ★★★★★ היועץ העסקי שלי כבר למעלה משנה, לקח אותנו למקום שלא חשבנו שנגיע אליו תוך זמן ככ קצר. מקצוען, אין מיליםamatsya harshoshnimamatsya harshoshnim ★★★★★ הגענו לירון בעקבות המלצה של חבר. אנחנו לא חדשים בעולם העסקי ובכל זאת גילינו הרבה שלא ידענו, קיבלנו תמיכה בתעוזה לפרוץ, וכתובת להתייעצות וקבלת החלטות נבונות.ירון מקצועי, מבין, בעל תפישה היקפית ונסיון בליווי מגוון רחב של עסקים ומכאן היתרון שלו עבורנו.תודה ירון!!!Adi hila Hazan ZukermanAdi hila Hazan Zukerman ★★★★★ בתחילת מגיפת הקורונה ובצל הסגרים וחוסר התפקוד הכללי של המשק, הרגשנו שזה הזמן שלנו ללמוד ולגדול. לירון הגענו עם חרדה לעתיד העסק שלנו עקב המצב הקשה שפקד את כולנו ובמיוחד עסקים שקשורים באופן ישיר לתרבות, פנאי וארועים. בעזרת ירון ולמדנו את העסק על בוריו. מעבר להבנה הכלכלית האבסולוטית שלו, ירון גם מבין עסק מזוויות נוספות כדוגמאת שיווק, פרסום ומבנה. את הכלים שקיבלנו ועדיין מקבלות לקידום ובניית עתיד העסק שלנו, לא יכלנו לקבל ולהבין בצורה טובה יותר ומעמיקה יותר. מרגישות שהליווי של ירון אותנו הינו בגדר חובה לקיום עסק בצורה מיטיבה ושההתקדמות שלנו קשורה באופן ישיר לליווי שלו. אין ספק שזו אחת ההשקעות המשתלמות ביותר לצמיחה ולמידה!Yossi BeharYossi Behar ★★★★★ מומלץ בחום !Liad GolanLiad Golan ★★★★★ ליווי אישי וצמוד לאורך כל הדרך.הבנה מלאה שהצרכים שלי ונגיעה בנקודות שחשובות לעסק שלי.יש לי סטודיו לאימוני כושר וירון עזר לי מאוד למנף אותו.מומלץ בחום !שי בן אהרוןשי בן אהרון ★★★★★ ירון הבין את הנתונים מהר מאוד ונתן יעוץ מקצועי, מעשי ומדויקיהונתן חיויהונתן חיו ★★★★★ ירון הוא מקצוען אמיתי.לאחר סבב של התרשמות מול יועצים ידעתי שאיתו אני יעשה תהליך.בעז נחזור לתהליך בהקדם,תמשיך בעשיה מבורכת כמו שאתה יודעת לעשות!tzvika avisartzvika avisar ★★★★★ פשוט תותח!🙏מיה ביטון אדריכלות ועיצוב פניםמיה ביטון אדריכלות ועיצוב פנים ★★★★★ ממליצה בחום על ירון !!!ירון יועץ עיסקי בגובה העיניים מכיר את השטח ומספק טיפים ועצות פרקטיות למימוש ומיקסום הפוטנציאל העיסקי. אני נהנתי מהשירות של ירון ושמחה שיש לי את האפשרות להתייעץ איתו בכל דילמה עיסקית שיש לי :)מקומות מיוחדים לאירועים - CALLEVENTמקומות מיוחדים לאירועים - CALLEVENT ★★★★★ אל ירון הגעתי במקרה! דרך המלצה של חבר! ירון היה פשוט מעולה! הוא עזר לי בכל השאלות, היה ממוקד, שירותי, עמד בזמנים, נתן לי מענה לכל צרותיי.הבחור מקצועי, איש עניין, מעולה בתחום הפיננסים ויועץ נדיר!. אני איתו כבר שנים. ומאוד אוהב גם בתור חבר וגם בתור יועץ. כל הכבוד!! תמשיך כך!!!Shlomo MankadiShlomo Mankadi ★★★★★ התחלתי עם ירון תהליך של קידום עסקי וקצת סדר בבלגן שהיה לי בעסקאני חייב להגיד לכם הבחור מקצועי ויודע בדיוק מה הוא עושהתוך חודש מהפגישה הראשונה שלנו כבר ראינו שינוי בתזרים של העסק ובכל ההתנהלות פשוט עשה לי סדר לימד אותי להתנהל נכון יותר והכי חשוב העלה לי את ההכנסות החודשיות בכמה עשרות אחוזיםאחרי תהליך של 3 חודשים העסק נמצא כבר במקום אחר ורק צומחמה שלא פחות חשוב כל התהליך היה כייפי ומהנה ירון מקצועי ויודע את העבודהאני ממליץ בחום לעסקים שרוצים ליווי אישי לעסק לא לחשוב פעמייםפשוט לוי ייעוץ עסקי!Tomer GlerenterTomer Glerenter ★★★★★ ירון עשה איתי עבודה מקצועית ואפקטיבית. הבין את מבנה העסק והצרכים שלו במהירות ונתן פתרונות יעילים ויצירתיים. ממליץ עליו בחום!Ward MohannaWard Mohanna ★★★★★ הכסף שחסך לי ירון מטעויות עסקיות שהייתי יכול לטעות, מחזיר את עלות הייעוץ פי כמה..כל בנאדם חסר נסיון ( תאוריטי ומעשי) בתחום העסקים יכול לעשות טעויות גדולות ולהפסיד מלא כסף...רק בעיצות שנתן לי כשבקשתי מימון מהבנק כבר חסך לי את כל עלות הייעוץ, וכל דבר נוסף שהוא נתן לי ( והיה מלא מלא דברים) זה רק רווח בשבילי...הגעתי לירון בשלב בסיסי מאוד בעסק שלי, הוא הדריך אותי לבנות מותג, הוא לימד אותי לנהל עסק, לנהל כסף, לנהל השקעה, להשיג מימון בצורה נכונה, לנהל משא ומתן בצורה נכונה ועוד..הגעתי אליו עם רעיון שהוא קצת מוזר לא בית קפה ולא מסעדה רגילה, רעיון שהיה מצריך הרבה מחשבה מחוץ לקופסה, והוא בנה לי מודל עסקי חדש לגמרי, משהו שלא קיים אפילו בשוק, והמודל הזה הצליח ובגדול..התחלתי איתו כשהייתי עושה קצת שוקולדים בבית בשעות הערב, ועכשיו יש לי מפעל שוקולד עם 4 עובדים, עם מותג מוכר ואנסטגרם של 10 אלפים עוכבים..ירון היה תענוג לעבוד איתך וולמוד ממך .תודה רבה וניפגש בקרוב :-)יהודית דדוש לוינסוןיהודית דדוש לוינסון ★★★★★ יועץ מקצועי ואמין, מתייחס לעסק של הלקוח כאילו עסק שלו. ממליצה בחוםKleiman OritKleiman Orit ★★★★★ tamir itamir i ★★★★★ ירון פשוט מקצוען, מכל הבחינות. גם ברמה הכלכלית והירידה למספרים של העסק וגם ברמה היותר רחבה של שיווק. עברתי איתו תהליך ייעוץ וליווי של מספר חודשים וקיבלתי ממנו המון כלים, הוא פתח לי המון דברים חדשים ובאמת למדתי ממנו המון. מעבר לרמה המקצועית המאוד גבוהה, ירון גם בנאדם מאוד נעים וכיף לעבוד מולו. אני מאוד ממליץ על ירון לכל בעל עסק שרוצה לקחת ייעוץ עסקי!paz cohen zedekpaz cohen zedek ★★★★★ ייעוץ ברמה גבוהה איש מדהים תמיד זמין ושמח לעזור מומלץ מאוד !יובל גינסברגיובל גינסברג ★★★★★ אני מנהל בחברת יבוא ושיווק לארץ. פניתי לירון לפני שנתיים לשיפור הרווחיות ובדיקת תהליכי ניהול בעסק. מיד בתחילת התהליך ירון היה יסודי, עניני ולא עושה הנחות וקיצורי דרך בבדיקות הראשונות. לאחר בדיקה מעמיקה של העסק, התחלנו תהליך ליווי צמוד לשיפור כל הבעיות שצפו. כולל בדיקות כדאיות של פרויקטים עסקיים שהתעניינתי בהם. בעיקר נקודות איזון שהוא המראה הכי קשה בעסק- שם התחיל לשקף בדיוק מה שאני לא רואה תמיד. ירון ליווה אותי באופן אישי והתיר בי חסמים שהיו אצלי ( קואצינג) כמנהל בעסק. טיפול בתקציב השיווק שהיה נכון לתקופות קשות שהעסק חווה בקרונה. מתברר שכלכלן חיצוני שבא ובודק את העסק מהצד, רואה הרבה דברים ששנים היו עקומים. בהצלחה לכולם.Eyal GalEyal Gal ★★★★★ הגדולה של יועץ היא לדעת לפשט רעיונות מורכבים ולהסביר אותם בצורה הכי ברורה שיש. ירון עשה איתי עבודה מקצועית שעזרה לי לבנות מסלול נכון לעסק שלי ולהתקדם קדימה. מומלץ בחוםSimcha KleinSimcha Klein ★★★★★ ממליץ בחום על ירון.קיבלנו הכוונה דיוק במודל העסקי והמון טיפים שלקחו את העסק שלנו קדימה.Erez SwissaErez Swissa ★★★★★ לכל מי שמחפש ייעוץ , הכוונה ולפעמים גם פסיכולוג ירון לוי הוא הבחירה הנכונה. הגענו אליו בשלב קריטי בעסק ברמת החזון וכן ברמת הסמכויות בין השותפים וכבר לאחר מספר מפגשים מצאנו שפה משותפת בינינו ואת הכיוון העסקי העתידי שלנו.כל מפגש הוא חוויה ומקום להעלות רעיונות ודרכים לשיפור וכמובן כל המספרים היו מול עינינו בכל זמן(לא החוליה החזקה אצלנו) .ירון ידע להסביר מה אנחנו רואים איפה צריך"לחתוך" ואיפה להעצים.מומלץ בחום.תודה לך ירוןהקונטיינר מוצרי חשמל ואלקטרוניקההקונטיינר מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ★★★★★ מספר 1 בתחוםמומלץ!!!ספיר מנצורספיר מנצור ★★★★★ הגענו לירון דרך המלצה של חבר טוב שלנו ומהרגע הראשון הוא עזר כיוון תמך והיה שם לצידו בכל דבר ! מקצועי יודע לדבר ובמיוחד יודע להקשיב מרוצים מאוד וממליציםNoam Ohev ZionNoam Ohev Zion ★★★★★ ירון הוא פשוט מקצוען, הוא יודע לאבחן במקצועיות איפה צוואר הבקבוק של העסק, מה החוזקות ומה החולשות ולשים על זה את האצבע מהר מאוד.הגעתי לירון עם רווחיות ברצפה והרבה מאוד כאבי ראש, אחרי הליווי איתו כאבי הראש ירדו והרווחיות בעסק עלתה.תודה לך ירון, אני בטוח שאחזור בקרוב לקפיצה הבאה 🙏Amit Ben arieAmit Ben arie ★★★★★ מומלץ בחום!הגענו לירון עם רעיון וחלום והוא עזר לשים אותנו על המסלול הנכון בדרך להגשמתו.ירון עזר לנו לגבש את הרעיון, לתרגם אותו למספרים, הביא נקודת מבט נוספת וחשובה והמון מידע מהניסיון שלו בתחום. הכי חשוב, עזר לנו לתכנן נכון את העסק, הכין אותנו להרבה דברים שלא יכולנו לצפות בעצמנו, וכשהיה צריך, גם הוריד אותנו לקרקע.בנימה אישית, ירון עשה רושם מקצועי והכל תוך יחס אישי ואכפתיות.נופר נהרינופר נהרי ★★★★★ Michael KrijevskyMichael Krijevsky ★★★★★ הגענו לירון אני ובת זוגתי כאשר כל מה שיש לנו זה רעיון, לא ידענו איך לייסם אותו, מה נדרש עבורו ומאיפה בכלל להתחיל. ירון מהר מאוד "סידר לנו את התמונה". הסביר באופן מאוד נגיש כל דבר ונושא.והכי חשוב בעיניי לאורך כל הדרך ירון לא ניסה לייפות את המציאות, התייחס לכל נושא באופן מאוד שמרני, לרבות סימולציות של תרחישים פסימיים ודרכי התמודדות איתם.חייב להגיד שמדובר במקצוען אמיתי!כעבור מס מפגשים מועט, ראינו תוכנית פעולה ברורה, הבנו מה עלינו לעשות ובאיזה סדר.ירון צייד אותנו בעצות זהב! (לא מגזים), היה אכפתי ומאוד מעורה בכל התעליך שלנו.ממליץ בחום להגיע לפגישה עם ירון - עצות זהב.Amit GosherAmit Gosher ★★★★★ רבע שעה אל תוך הפגישה הראשונה שלי עם ירון התרווחתי אחורה בכסא שבמשרדו,הבנתי שהגעתי למקום הנכון ובעיקר לאיש הנכון.הרגשתי שיושב לפני לא רק אדם שיודע להכניס מספרים לטבלאות אקסל אלא גם בן אדם שמבין מי יושב מולו,מי הם הלקוחות של העסק ומהי הדרך הנכונה ביותר להפוך לעסק רווחי.לא טעיתי,כמה חודשים בתהליך הליווי וכבר רואים תוצאות.והכל נעשה בסבלנות,במיומנות,בצניעות ובמקצועיות.הצטערתי שלא אליו קודם.עמית גושר-צלם אדרכלות.אסף דדושאסף דדוש ★★★★★ eyal suhereyal suher ★★★★★ שמי אייל ובבעלותי סוכנות תרגום. הגעתי לירון לוי דרך המלצה. ירון מלווה את העסק שלי בחצי שנה האחרונה. בזכותו ייצבתי את הניהול העסקי והפיננסי של העסק. מאוד מרוצה מהמקצועיות של ירון ומהמחויבות שלו להצלחת העסק שלילסיכום אני ממליץ בחוםרחלי שלוםרחלי שלום ★★★★★ זכינו להכיר את ירון לפני קצת יותר מחצי שנה.לפני הכל אשיות מקסימה ומאירת פנים.ירון איש מקצוע אמיתי בעל ניסיון רחב ומקצועי מאוד.בעל כלים רחבים בתחוםמה שנתן לנו להצעיד את העסק למקום טוב יותר מקצועי ומנוהל מאוד.המון תודה לירון על הכלנריה ורחליOrel RazOrel Raz ★★★★★ חברים יקרים תרשו לי להציג בפניכם את ה-אדם שהולך לשנות לכם את החיים, מר ירון לוי היועץ מספר אחת היום!הגענו לירון עסק מפרוק ושבור מכל בחינה שהיא עם מחזורים עלובים והצלחנו לשלש את ההון שלנו בעזרת ליווי אישי וצמוד שאין דומה לו.לאחר ליווי של 2 יועצים כושלים אני רוצה להמליץ על ה-יועץ הכי טוב שיש היום באמת שאפו גדול - תודה רבה לך ירון 🥰Michal ben-yishaiMichal ben-yishai ★★★★★ אני עובדת עם ירון כבר כמה חודשים. הגעתי אליו בלי להבין כלום בניהול פיננסי של העסק. יש לי עסק שמגלגל הרבה כסף אבל בשורה התחתונה לא הצלחתי לצאת מהמינוס. ירון ממש ישב איתי ועזר לי לבנות תוכנית עסקית להתאוששות ואף לצמיחה. היום אני מרגישה שהשליטה בידיים שלי, וכמובן שצברתי המון ידע והבנה כיצד להתנהל נכון. היום אני כבר במקום אחר והיד עוד נטויה.אלעד לויאלעד לוי ★★★★★ רונן מרדכירונן מרדכי ★★★★★ יכולת הבנה של העסק ברמה מאוד גבוהה ובמהירות!! ללא ספק החלטה נכונה עסקית לפנות אל ירון,מאיר את הזרקור לדברים החשובים בעסק , יכולות לפתור בעיות מתוך מחשבה ונסיון והכי חשוב יש תוצאות!!Darya TevelDarya Tevel ★★★★★ הגענו לירון, אחרי שחווינו חויה לא טובה עם "יועץ" אחר, וזה היה פשוט מעולה מהתחלה, הוא לקח את העסק פירק אותו איתנו לגורמים ולימד אותנו איך מרכיבים את סך חלקיו ושולטים בכל חלק בעסק שזה בדיוק מה שחיפשנו, וכמובן שיפר באחוזים רבים את המחזור החודשי בתוך 3 פגישות!! שאל שאלות נכונות ומכוונות וגרם לנו להסתכל על העסק מהצד ולהבין איך לתפעל אותו, והכי חשוב גם בתור בן אדם כיף לשבת איתו ולשוחח.ממליצה בחום.Roy GorenRoy Goren ★★★★★ ירון ממש מומחה בייעוץ פיננסי לעסקים, מבין את כל הנושאים הקשורים ישירות ועקיפין להוצאות וניהול כספי של העסק. גם נכנס לעובי הקורה בנושאים ביתיים שמשפיעים על כלכלת העסק. הוא בודק את כל הנושאים הקשורים לכלכלת העסק כאילו היה שלו. מביא פתרונות פשוטים ויעילים לשיפור מיידי של המצב הכלכלי. מאוד יסודי ועינייני. אדם נעים וזורם- מדבר בגובה עיניים, בשפה ברורה וישירה. מומלץ מאוד.ראם ובניראם ובני ★★★★★ העסק עבד אבל לא כמו שכתוב בספריםהגענו לירון הוא ליווה אותנו במשך 9 חודשיםמקצועי, אמין, אכפתי היום אחרי התהליך עם ירון אני יכול להגיד שהשמיים הם הגבולתודה על הכל ירוןOmri BlutsteinOmri Blutstein ★★★★★ ירון מספק ייעוץ עסקי בצורה מאוד חמה, ביתית ומקצועית ביותר!שם לך את הדברים על השולחן ונותן הרבה מוטיבציה להמשך הדרך, מאמין בך ויודע לפשט את כל העולם העסקי המורכב.מדבר איתך כאילו באת לשבת אצלו בסלון לכוס קפה, בגובה העיניים עם העיניים קדימה,באמת אחלה של יועץ! :)מאור ויצמןמאור ויצמן ★★★★★ ירון מלווה את העסק שלי ואני רוצה לציין כי עסק גדל והפך להיות רווחי בזכותו. תודה רבה אתה יועץ מעולהShaked Zusman SofferShaked Zusman Soffer ★★★★★ קבוצת להב בטא סוכנות לביטוחקבוצת להב בטא סוכנות לביטוח ★★★★★ הפסיכולוג של העסק שלנו! בזכות ירון למדנו את העסק שלנו על בוריו, הבנו מה עלינו לעשות על מנת לקדם אותו בצורה אופטימלית, ונפתחנו לדרכים חדשות ומגוונות. ממליצים בחום!js_loader
שירותים נוספים

ליווי בהצלחה של מעל 1000 עסקים בכל התחומים

בין לקוחותינו:

סרטונים

אין מה להתלבט

פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

רק להשאיר כמה פרטים ונחזור בהקדם

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 110 ביקורות
×
js_loader

השאירו לנו פרטים

ואנחנו ניצור איתכם קשר בהקדם