הלוואות לעסקים קטנים

צפה בסרטון: האם לקחת הלוואה או להשתמש בהון עצמי

ממועד הקמת העסק ולאורך שנות תפעולו, ייתכנו נקודות שונות בהן בעל העסק יזדקק לכדי הלוואות לעסקים. אבל הלוואה לפתיחת עסק אינה דומה להלוואה לכיסוי מינוס או להלוואה לעסק צומח הן מבחינת האפשרויות העומדות בפני בעל העסק והן מבחינת תנאי ההחזר הטובים ביותר עבורה.

לקיחת הלוואה לעסק היא לקיחת התחייבות כלכלית גדולה, ולכן חשוב לדעת כיצד לבצע אותה נכון. בתור יועץ פיננסי המלווה עסקים רבים בהצלחה בתהליכי קבלת הלוואות הן מהבנקים והן מקרנות, יצרתי את המדריך לבעל העסק המתכנן לקחת הלוואה עסקית, שיסייע לו להשיג את התנאים הטובים והחכמים ביותר.


הלוואה לפתיחת עסק

אחת הסיבות הטובות ביותר להכין תוכנית עסקית לפני שפותחים עסק, היא כדי להבין מה צפויות להיות העלויות של הקמת עסק חדש. תוכנית עסקית טובה שנבנית בסיועו של יועץ עסקי מנוסה, מסייעת להבין לא רק מהן עלויות ההקמה הנדרשות, אלא גם מה צפוי להיות זמן ההרצה המשוער שבו המוצר או השירות יהיו בשלב החדירה לשוק, ובו עדיין לא צפויים להיות רווחים.

את השלב הזה רוב העסקים שמכינים תוכנית עסקית לבד שוכחים לחשב, ולכן לא לוקחים בחשבון בבואם לבקש הלוואה לעסק חדש. כתוצאה מכך, הם צולחים את עלויות ההקמה היקרות, אך בשלב שבו הם אמורים לבנות את עצמם, הם נמצאים למעשה במלחמת קיום.

טיפ חשוב: בקש הלוואה המכסה גם את עלויות ההקמה וגם את עלויות ההרצה של העסק המתהווה.

האם להשתמש בהון העצמי או לקחת הלוואה?

חשוב להבין שללא הון עצמי כמעט ואי אפשר לגייס אשראי מהבנק, מהקרנות או מכל גוף מממן אחר. כאשר גורם מממן לוקח סיכון הוא רוצה לראות שגם אתה מסכן משהו מצידך, ולכן קיימת דרישה להשתתפות מצידו של היזם בהיקף של 20-30%.

אם יש הון עצמי משמעותי, עולה השאלה האם להשתמש בו או לקחת הלוואה. במצב זה יש 3 אפשרויות – להשתמש רק בהון העצמי, לקחת מקסימום הלוואה, או לקחת הלוואה בסדר גודל של 50% מההון העצמי.

שימוש רק בהון העצמי אולי יחסוך לנו לקיחת הלוואה כעת, אך במקרה בו העסק ייכנס לקשיים, ללא הון עצמי יהיה לנו קשה לגייס הלוואה או אשראי מהבנק בתנאים טובים או בכלל.

מה לגבי הלוואה בשיעור של 70-80%? בניגוד לקניית דירה להשקעה שבה נרצה מינוף גבוה ככל האפשר, בעת פתיחת עסק חדש לא נרצה להעמיס על העסק החזר הלוואות גבוה, כיוון שבשנה הראשונה הצפי הוא שהעסק יסבול מבעיות תזרים כתוצאה מתסמינים של עסק חדש – הכנסות נמוכות מחד והוצאות גבוהות מאידך כתוצאה מתמחור לא נכון, אסטרטגיות שיווק לא מדויקות, התקשרויות עם ספקים יקרים וכו'.

הדרך הנכונה היא להשתמש בהון ובכספי הבנק בשיעור של 50-50%. במצב זה היזם משאיר לעצמו חלק מההון ליום סגריר, שישמש אותו למקרה בו יצטרך הלוואה לכיסוי המינוס או הגדלת אשראי, ובד בבד לא מעמיס החזר הלוואות על העסק החדש.

טיפ חשוב: אם יש לך הון עצמי מעל 50% אל תשתמשו בכולו. קח הלוואה שתאפשר לך לשמור סכום ליום סגריר מבלי להעמיס אובליגו כבד על העסק.

למי לפנות קודם לבנקים או לקרנות?

עוד התלבטות נפוצה בקרב יזמים היא למי לפנות תחילה על מנת לבקש את הלוואה לפתיחת עסק – לבנק או לקרנות?
התשובה היא קודם כל להתחיל עם הבנק, כיוון שהתהליך איתם מהיר ופשוט יותר באופן יחסי לתהליך אותו יעבור היזם מול הקרנות.

חשוב להבין שעסק חדש הוא סיכון עבור הבנק, ולכן הבנקים אינם ששים לתת הלוואות לעסקים קטנים וחדשים כי אין להם על מה להסתמך למעט חלומו של היזם. הדרך להגדיל את הסיכוי לקבל הלוואה לפתיחת עסק היא להגיע עם תוכנית עסקית טובה ובליווי יועץ עסקי שיודע מה להגיד לבנקאי ומה לא, וכמובן לשדר בטחון.

טיפ חשוב: בין אם הבנק אישר את ההלוואה ובין אם לאו, שווה לנסות את הבנקים האחרים. כדאי לפנות לבנקים הגדולים, לסניפי עסקים ולדעת שקיימים הבדלים גם בין סניף לסניף התלויים במנהל ובאופיו.

אם הבנק לא אישר את ההלוואה, התחנה הבאה תהיה הקרנות. שתי הקרנות המשמעותיות בישראל הן הקרן להלוואות בערבות המדינה וקרן פועלים לעסקים. ישנן קרנות נוספות כדוגמת קרן להלוואות ללא ריבית, קרן נתן ואחרות, אך ההלוואות שהן מציעות בד"כ פחות טובות והתנאים מחמירים יותר.

אחוז גבוה מהבקשות שמוגשות לקרנות באופן עצמאי על ידי יזמים נפסל, משום שתהליך זה עמוס בבירוקרטיה ויש בו חשיבות רבה לאופן שבו נכתבת ומוצגת התוכנית העסקית. הפער בשיעור ההצלחה בין הגשה עצמאית לבין הגשה בליווי יועץ תהומי.

טיפ חשוב: על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה לקבלת הלוואה בערבות מדינה מהקרנות, כדאי להגיש את הבקשה בליווי יועץ עסקי.

הלוואה לעסק קיים

צפה בסרטון: איך להשיג ריביות נמוכות בבנקים

לקיחת הלוואה לעסק קיים היא עניין פשוט יותר, כמובן כתלות במצבו של העסק. מכיוון שהבנק מכיר את בעל העסק ועובד איתו באופן שוטף, קל לו יותר לאשר הלוואה לעסק בתנאים אלו, בהשוואה לעסק חדש. אבל הלוואות למטרות שונות צריכות להילקח באופן שונה מבחינת תנאי ההחזר שלהן.

טיפ חשוב: כיצד תוכל למקסם את תנאי האשראי שלך כבעל עסק? אם אתה רוצה לקחת הלוואה לעסק קיים ומצבך טוב, נצל את ההזדמנות על מנת לפתוח חשבון בבנק חדש כדי לקחת את ההלוואה.

אמנם הבנק החדש לא מכיר אותך ואת היסטורית האשראי שלך, אבל כתוצאה מכך הרווחת שני דברים: ראשית, הבנק שלך רואה לפתע שיש לו תחרות ויודע שאתה לא לקוח שבוי, וכעת הוא יהיה מוכן לתת לך תנאים טובים יותר מבעבר. שנית, כשיש לך שני בנקים שמעניקים לך קו אשראי וכל אחד מהם רואה חלק מהאובליגו שלך, אתה יכול לגייס יותר אשראי. מכיוון שאשראי יכול להיות מסוכן לעסק, חשוב שהגדלת האשראי תהיה מלווה בתהליך בקרה פיננסית.

הלוואה לכיסוי המינוס

לפני שבעל עסק ניגש לקחת הלוואה לכיסוי המינוס, עליו להבין מה הסיבה להיווצרותו. אין טעם לקחת הלוואה אם מדובר למשל בהפסד מתגלגל, כי בחודש הבא הוא ימצא את עצמו באותו מצב או גרוע ממנו. במקרה כזה למשל, עדיף לפנות לייעוץ עסקי, לגלות מה גורם להפסד ולפתור אותו ולקחת את ההלוואה על מנת לסגור את המינוס רק לאחר שהבעיה טופלה מהשורש.

במקרה בו הדו"חות הכספיים מראים כי ההתנהלות הכלכלית תקינה, אך המינוס נגרם עקב אירוע לא צפוי בתוכנית העבודה – חודש חלש, תכנון שגוי של הוצאות, לקוח שמאחר בתשלום וכן הלאה, מומלץ לפנות לבנק אחר לצורך קבלת ההלוואה.

טיפ חשוב: במצב שבו הלוואה לכיסוי המינוס היא לצורך תיקון אירוע לא צפוי, רצוי לקחת הלוואה לטווח קצר ולחסוך ריביות.

אם המצב כרוני, והמינוס נובע מבעיה מתגלגלת ולא נקודתית, הסיכוי לקבלת הלוואה לכיסוי המינוס קטן יותר, כיוון שהבנק יודע שהסיכון בסיטואציה זו גדול. כדי לקבל את ההלוואה על היזם להגיע עם תוכנית עסקית שתראה כיצד הוא עתיד לשפר את הביצועים הכלכליים שלו בעסק, ואם הבעיה גולשת גם לחיים הפרטיים שלו, כדאי לשקול גם ייעוץ לכלכלת המשפחה לעצמאים, שכן בעסקים קטנים מצב העסק והבית קשורים זה בזה.

מכיוון שנקודת המוצא שלו דומה כעת לנקודת המוצא של עסק חדש, הגעה לבנק בליווי יועץ עסקי תגדיל את סיכוייו לקבל את ההלוואה.

טיפ חשוב: במצב שבו העסק מחלים ממינוס כרוני, כדאי לקחת הלוואה לטווח ארוך יותר כדי לא להעמיס על תזרים המזומנים של העסק. אם הבנק סרב לאשר את ההלוואה לכיסוי המינוס, כדאי לפנות בשלב זה לקרנות.    

הלוואה לעסק צומח

עסקים הנמצאים בשלבי צמיחה מגיעים לשלב שבו הם צריכים אשראי מהבנק עקב פערי תשלום. בעוד שהם משלמים את המשכורות לעובדים מדי חודש בחודשו, התשלומים מהלקוחות דחויים ברובם. כך נוצר מצב, המכונה פערי עיתוי אשראי, שבו כל לקוח חדש מחייב את בעל העסק לקחת עוד אשראי. בחברות שמוכרות מוצרים נעשית בד בבד גדילה של המלאי. גם במקרים כאלו ייתכנו פערי עיתוי לרעת בעל העסק, הדורשים לקיחת אשראי.

טיפ חשוב: הדרך הנכונה ביותר להשלים פערי עיתוי אשראי היא באמצעות הגדלת מסגרת האשראי

כאשר נדרשת השקעה בעסק, בדמות שיפוץ או רכישת ציוד, זה הזמן לקחת הלוואה. הלוואה מסוג זה נועדה לשמר את העסק, ולכן כאשר היזם הולך לנסות להשיג אותה, עליו לחפש תנאי ריבית טובים ולהתמקח עליהם, לחפש הלוואה שתאפשר לו יכולת פירעון מוקדם ללא קנסות, ולבצע השוואה בין הבנקים על מנת לקבל את התנאים הטובים ביותר.

טיפ חשוב: הלוואה עבור שיפוץ וציוד היא הלוואה לטווח של 5-10 שנים, ולכן כדאי להתמקח על הריביות ועל נקודות הפירעון ללא קנס.

הלוואה לצורך התרחבות עסקית

לעסקים יש מספר דרכים לגדול – הם יכולים להרחיב את הקטגוריות עליהם הם חולשים, או לשכפל את ההצלחה שלהם לסניפים נוספים. בכל אחד מהמקרים נדרשת הלוואה עסקית על מנת לבצע את ההתרחבות, אך האופן שבו הבנק תופס את הסיטואציה שונה בכל אחד מהמקרים.

במקרה של התרחבות לקטגוריות נוספות, המחייבת מלאי חדש וכח אדם נפרד, הבנק מתייחס לבקשת הלוואה זו כמו אל בקשת הלוואה לפתיחת עסק חדש אבל עם הקלות, משום שלבעלים יש את הרקורד העסקי המוכח שלהם. ועדיין, יזם המבקש הלוואה מסוג זה יצטרך לעמוד בכל התנאים שהבנק מציב על מנת לקבלה.

יזם המעוניין לשכפל את הצלחתו לסניפים נוספים, יגלה כי מודל עסקי שהוכיח את עצמו מסייע לקבל אשראי הרבה יותר בקלות, וכי מקבלי ההחלטות בבנק מתייחסים לעסק הקיים כמודל על בסיסו הם מקבלים את ההחלטה בנוגע לעסק החדש, בשילוב עם התוכנית העסקית המפרטת את הצפי בנוגע לסניף החדש.

טיפ חשוב: הלוואה להתרחבות עסקית לוקחים לתקופה של 3-5 שנים עם יכולת פרעון מוקדם. זו התקופה שבה השקעה מסוג זה צריכה להחזיר את עצמה.  

הלוואה עסקית היא כלי שיכול להרים עסק או לכבול אותו בשלשלאות של החזרים מכבידים ותנאים כובלים אם בוחרים אותה לא נכון. ליווי עסקי מקצועי יכול להגדיל משמעותית את הסיכוי לקבלת הלוואה בתנאים מועדפים ולצמצום טעויות כלכליות הרות אסון.

לקביעת פגישה בנוגע לשירות ייעוץ עסקי לקבלת הלוואה עסקית ללא עלות וללא התחייבות פנו אלינו עכשיו בהודעה, טלפון או ווטסאפ

ירון לוי

יועץ עסקי מהמובילים בישראל, כלכלן מומחה, והבעלים של חברת "לוי יועצים" אשר ליוותה בהצלחה מעל 1000 עסקים, בעל תואר ראשון בכלכלה בהצטיינות ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ת"א.

אין מה להתלבט

פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות. כמה פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

רוסטיקו משרדרוסטיקו משרד ★★★★★ ירון מלווה אותנו עם המון סבלנות במקצועיות ובמסירות כבר כמה חודשים. מההתחלה מרגישים שינויים משמעותיים בעסק. הפגישות עם ירון, מעבר לחלק המקצועי, נותנות המון מוטיבציה להמשיך ולפעול.ירון זמין תמיד לכל בעיה שצצה ונותן מענה מיידי ויעיל!מומלץ בחום!!ספיר מנצורספיר מנצור ★★★★★ הגענו לירון דרך המלצה של חבר טוב שלנו ומהרגע הראשון הוא עזר כיוון תמך והיה שם לצידו בכל דבר ! מקצועי יודע לדבר ובמיוחד יודע להקשיב מרוצים מאוד וממליציםpaz cohen zedekpaz cohen zedek ★★★★★ ייעוץ ברמה גבוהה איש מדהים תמיד זמין ושמח לעזור מומלץ מאוד !ראם ובניראם ובני ★★★★★ העסק עבד אבל לא כמו שכתוב בספריםהגענו לירון הוא ליווה אותנו במשך 9 חודשיםמקצועי, אמין, אכפתי היום אחרי התהליך עם ירון אני יכול להגיד שהשמיים הם הגבולתודה על הכל ירוןרחלי שלוםרחלי שלום ★★★★★ זכינו להכיר את ירון לפני קצת יותר מחצי שנה.לפני הכל אשיות מקסימה ומאירת פנים.ירון איש מקצוע אמיתי בעל ניסיון רחב ומקצועי מאוד.בעל כלים רחבים בתחוםמה שנתן לנו להצעיד את העסק למקום טוב יותר מקצועי ומנוהל מאוד.המון תודה לירון על הכלנריה ורחליEyal GalEyal Gal ★★★★★ הגדולה של יועץ היא לדעת לפשט רעיונות מורכבים ולהסביר אותם בצורה הכי ברורה שיש. ירון עשה איתי עבודה מקצועית שעזרה לי לבנות מסלול נכון לעסק שלי ולהתקדם קדימה. מומלץ בחוםTomer GlerenterTomer Glerenter ★★★★★ ירון עשה איתי עבודה מקצועית ואפקטיבית. הבין את מבנה העסק והצרכים שלו במהירות ונתן פתרונות יעילים ויצירתיים. ממליץ עליו בחום!הקונטיינר מוצרי חשמל ואלקטרוניקההקונטיינר מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ★★★★★ מספר 1 בתחוםמומלץ!!!Omri BlutsteinOmri Blutstein ★★★★★ ירון מספק ייעוץ עסקי בצורה מאוד חמה, ביתית ומקצועית ביותר!שם לך את הדברים על השולחן ונותן הרבה מוטיבציה להמשך הדרך, מאמין בך ויודע לפשט את כל העולם העסקי המורכב.מדבר איתך כאילו באת לשבת אצלו בסלון לכוס קפה, בגובה העיניים עם העיניים קדימה,באמת אחלה של יועץ! :)רונן מרדכירונן מרדכי ★★★★★ יכולת הבנה של העסק ברמה מאוד גבוהה ובמהירות!! ללא ספק החלטה נכונה עסקית לפנות אל ירון,מאיר את הזרקור לדברים החשובים בעסק , יכולות לפתור בעיות מתוך מחשבה ונסיון והכי חשוב יש תוצאות!!Orel RazOrel Raz ★★★★★ חברים יקרים תרשו לי להציג בפניכם את ה-אדם שהולך לשנות לכם את החיים, מר ירון לוי היועץ מספר אחת היום!הגענו לירון עסק מפרוק ושבור מכל בחינה שהיא עם מחזורים עלובים והצלחנו לשלש את ההון שלנו בעזרת ליווי אישי וצמוד שאין דומה לו.לאחר ליווי של 2 יועצים כושלים אני רוצה להמליץ על ה-יועץ הכי טוב שיש היום באמת שאפו גדול - תודה רבה לך ירון 🥰מאור ויצמןמאור ויצמן ★★★★★ ירון מלווה את העסק שלי ואני רוצה לציין כי עסק גדל והפך להיות רווחי בזכותו. תודה רבה אתה יועץ מעולהShaked Zusman SofferShaked Zusman Soffer ★★★★★ Danny JadowskyDanny Jadowsky ★★★★★ יועץ עסקי מצוין.מאוד מנוסה.מומלץ בחום!Ilai SpakIlai Spak ★★★★★ ממליץ בחום ומניסיון על תהליך ייעוץ עם ירון, מיקד אותי מאוד ובתהליך צמיחה ושיפור תמידי. תודה רבה!Roy GorenRoy Goren ★★★★★ ירון ממש מומחה בייעוץ פיננסי לעסקים, מבין את כל הנושאים הקשורים ישירות ועקיפין להוצאות וניהול כספי של העסק. גם נכנס לעובי הקורה בנושאים ביתיים שמשפיעים על כלכלת העסק. הוא בודק את כל הנושאים הקשורים לכלכלת העסק כאילו היה שלו. מביא פתרונות פשוטים ויעילים לשיפור מיידי של המצב הכלכלי. מאוד יסודי ועינייני. אדם נעים וזורם- מדבר בגובה עיניים, בשפה ברורה וישירה. מומלץ מאוד.רוני בארירוני בארי ★★★★★ ירון יודע לנתח את העסק ולבנות אסטרטגיה לגדילה והצלחה.בזכות ירון העסק שלי מתרחב ומצליח.ממליץ מאד על ירון .Michael KrijevskyMichael Krijevsky ★★★★★ הגענו לירון אני ובת זוגתי כאשר כל מה שיש לנו זה רעיון, לא ידענו איך לייסם אותו, מה נדרש עבורו ומאיפה בכלל להתחיל. ירון מהר מאוד "סידר לנו את התמונה". הסביר באופן מאוד נגיש כל דבר ונושא.והכי חשוב בעיניי לאורך כל הדרך ירון לא ניסה לייפות את המציאות, התייחס לכל נושא באופן מאוד שמרני, לרבות סימולציות של תרחישים פסימיים ודרכי התמודדות איתם.חייב להגיד שמדובר במקצוען אמיתי!כעבור מס מפגשים מועט, ראינו תוכנית פעולה ברורה, הבנו מה עלינו לעשות ובאיזה סדר.ירון צייד אותנו בעצות זהב! (לא מגזים), היה אכפתי ומאוד מעורה בכל התעליך שלנו.ממליץ בחום להגיע לפגישה עם ירון - עצות זהב.Amit Ben arieAmit Ben arie ★★★★★ מומלץ בחום!הגענו לירון עם רעיון וחלום והוא עזר לשים אותנו על המסלול הנכון בדרך להגשמתו.ירון עזר לנו לגבש את הרעיון, לתרגם אותו למספרים, הביא נקודת מבט נוספת וחשובה והמון מידע מהניסיון שלו בתחום. הכי חשוב, עזר לנו לתכנן נכון את העסק, הכין אותנו להרבה דברים שלא יכולנו לצפות בעצמנו, וכשהיה צריך, גם הוריד אותנו לקרקע.בנימה אישית, ירון עשה רושם מקצועי והכל תוך יחס אישי ואכפתיות.יובל גינסברגיובל גינסברג ★★★★★ אני מנהל בחברת יבוא ושיווק לארץ. פניתי לירון לפני שנתיים לשיפור הרווחיות ובדיקת תהליכי ניהול בעסק. מיד בתחילת התהליך ירון היה יסודי, עניני ולא עושה הנחות וקיצורי דרך בבדיקות הראשונות. לאחר בדיקה מעמיקה של העסק, התחלנו תהליך ליווי צמוד לשיפור כל הבעיות שצפו. כולל בדיקות כדאיות של פרויקטים עסקיים שהתעניינתי בהם. בעיקר נקודות איזון שהוא המראה הכי קשה בעסק- שם התחיל לשקף בדיוק מה שאני לא רואה תמיד. ירון ליווה אותי באופן אישי והתיר בי חסמים שהיו אצלי ( קואצינג) כמנהל בעסק. טיפול בתקציב השיווק שהיה נכון לתקופות קשות שהעסק חווה בקרונה. מתברר שכלכלן חיצוני שבא ובודק את העסק מהצד, רואה הרבה דברים ששנים היו עקומים. בהצלחה לכולם.amatsya harshoshnimamatsya harshoshnim ★★★★★ הגענו לירון בעקבות המלצה של חבר. אנחנו לא חדשים בעולם העסקי ובכל זאת גילינו הרבה שלא ידענו, קיבלנו תמיכה בתעוזה לפרוץ, וכתובת להתייעצות וקבלת החלטות נבונות.ירון מקצועי, מבין, בעל תפישה היקפית ונסיון בליווי מגוון רחב של עסקים ומכאן היתרון שלו עבורנו.תודה ירון!!!Ward MohannaWard Mohanna ★★★★★ הכסף שחסך לי ירון מטעויות עסקיות שהייתי יכול לטעות, מחזיר את עלות הייעוץ פי כמה..כל בנאדם חסר נסיון ( תאוריטי ומעשי) בתחום העסקים יכול לעשות טעויות גדולות ולהפסיד מלא כסף...רק בעיצות שנתן לי כשבקשתי מימון מהבנק כבר חסך לי את כל עלות הייעוץ, וכל דבר נוסף שהוא נתן לי ( והיה מלא מלא דברים) זה רק רווח בשבילי...הגעתי לירון בשלב בסיסי מאוד בעסק שלי, הוא הדריך אותי לבנות מותג, הוא לימד אותי לנהל עסק, לנהל כסף, לנהל השקעה, להשיג מימון בצורה נכונה, לנהל משא ומתן בצורה נכונה ועוד..הגעתי אליו עם רעיון שהוא קצת מוזר לא בית קפה ולא מסעדה רגילה, רעיון שהיה מצריך הרבה מחשבה מחוץ לקופסה, והוא בנה לי מודל עסקי חדש לגמרי, משהו שלא קיים אפילו בשוק, והמודל הזה הצליח ובגדול..התחלתי איתו כשהייתי עושה קצת שוקולדים בבית בשעות הערב, ועכשיו יש לי מפעל שוקולד עם 4 עובדים, עם מותג מוכר ואנסטגרם של 10 אלפים עוכבים..ירון היה תענוג לעבוד איתך וולמוד ממך .תודה רבה וניפגש בקרוב :-)אסף דדושאסף דדוש ★★★★★ Simcha KleinSimcha Klein ★★★★★ ממליץ בחום על ירון.קיבלנו הכוונה דיוק במודל העסקי והמון טיפים שלקחו את העסק שלנו קדימה.Yossi BeharYossi Behar ★★★★★ מומלץ בחום !Michal ben-yishaiMichal ben-yishai ★★★★★ אני עובדת עם ירון כבר כמה חודשים. הגעתי אליו בלי להבין כלום בניהול פיננסי של העסק. יש לי עסק שמגלגל הרבה כסף אבל בשורה התחתונה לא הצלחתי לצאת מהמינוס. ירון ממש ישב איתי ועזר לי לבנות תוכנית עסקית להתאוששות ואף לצמיחה. היום אני מרגישה שהשליטה בידיים שלי, וכמובן שצברתי המון ידע והבנה כיצד להתנהל נכון. היום אני כבר במקום אחר והיד עוד נטויה.Darya TevelDarya Tevel ★★★★★ הגענו לירון, אחרי שחווינו חויה לא טובה עם "יועץ" אחר, וזה היה פשוט מעולה מהתחלה, הוא לקח את העסק פירק אותו איתנו לגורמים ולימד אותנו איך מרכיבים את סך חלקיו ושולטים בכל חלק בעסק שזה בדיוק מה שחיפשנו, וכמובן שיפר באחוזים רבים את המחזור החודשי בתוך 3 פגישות!! שאל שאלות נכונות ומכוונות וגרם לנו להסתכל על העסק מהצד ולהבין איך לתפעל אותו, והכי חשוב גם בתור בן אדם כיף לשבת איתו ולשוחח.ממליצה בחום.נופר נהרינופר נהרי ★★★★★ Erez SwissaErez Swissa ★★★★★ לכל מי שמחפש ייעוץ , הכוונה ולפעמים גם פסיכולוג ירון לוי הוא הבחירה הנכונה. הגענו אליו בשלב קריטי בעסק ברמת החזון וכן ברמת הסמכויות בין השותפים וכבר לאחר מספר מפגשים מצאנו שפה משותפת בינינו ואת הכיוון העסקי העתידי שלנו.כל מפגש הוא חוויה ומקום להעלות רעיונות ודרכים לשיפור וכמובן כל המספרים היו מול עינינו בכל זמן(לא החוליה החזקה אצלנו) .ירון ידע להסביר מה אנחנו רואים איפה צריך"לחתוך" ואיפה להעצים.מומלץ בחום.תודה לך ירוןשרית אלתרשרית אלתר ★★★★★ ממליצה בחום. הייתי מאד מרוצה מהתהליך. הגעתי לירון בשביל יעוץ פיננסי ובניית תמחור לעסק חדש שאני מקימה. ירון עזר לי בבניית התמחור, הבנת כל המרכיבים שאני צריכה לקחת בחשבון בתהליך היצור, נתן לי המון טיפים בפן העסקי מעבר להיבט הפיננסי ועזר לסדר את הראש ולקבל זווית ראיה נוספת ואחרת.Kleiman OritKleiman Orit ★★★★★ שי בן אהרוןשי בן אהרון ★★★★★ ירון הבין את הנתונים מהר מאוד ונתן יעוץ מקצועי, מעשי ומדויקSaar RamSaar Ram ★★★★★ ממליץ בחום על ירון!עברתי עם ירון תהליך של למידה בנוגע לניהול העסק שלי .ובדרך קבלתי עוד הדרכות וטיפים שלא ידעתי אפילו לבקש אותם. קבלתי תמורה ממש טובה ואני ממליץ על ירון בחוםמודה לך ירון ובטוח שנמשיך עוד לעבוד ביחדtamir itamir i ★★★★★ ירון פשוט מקצוען, מכל הבחינות. גם ברמה הכלכלית והירידה למספרים של העסק וגם ברמה היותר רחבה של שיווק. עברתי איתו תהליך ייעוץ וליווי של מספר חודשים וקיבלתי ממנו המון כלים, הוא פתח לי המון דברים חדשים ובאמת למדתי ממנו המון. מעבר לרמה המקצועית המאוד גבוהה, ירון גם בנאדם מאוד נעים וכיף לעבוד מולו. אני מאוד ממליץ על ירון לכל בעל עסק שרוצה לקחת ייעוץ עסקי!Adi hila Hazan ZukermanAdi hila Hazan Zukerman ★★★★★ בתחילת מגיפת הקורונה ובצל הסגרים וחוסר התפקוד הכללי של המשק, הרגשנו שזה הזמן שלנו ללמוד ולגדול. לירון הגענו עם חרדה לעתיד העסק שלנו עקב המצב הקשה שפקד את כולנו ובמיוחד עסקים שקשורים באופן ישיר לתרבות, פנאי וארועים. בעזרת ירון ולמדנו את העסק על בוריו. מעבר להבנה הכלכלית האבסולוטית שלו, ירון גם מבין עסק מזוויות נוספות כדוגמאת שיווק, פרסום ומבנה. את הכלים שקיבלנו ועדיין מקבלות לקידום ובניית עתיד העסק שלנו, לא יכלנו לקבל ולהבין בצורה טובה יותר ומעמיקה יותר. מרגישות שהליווי של ירון אותנו הינו בגדר חובה לקיום עסק בצורה מיטיבה ושההתקדמות שלנו קשורה באופן ישיר לליווי שלו. אין ספק שזו אחת ההשקעות המשתלמות ביותר לצמיחה ולמידה!eyal suhereyal suher ★★★★★ שמי אייל ובבעלותי סוכנות תרגום. הגעתי לירון לוי דרך המלצה. ירון מלווה את העסק שלי בחצי שנה האחרונה. בזכותו ייצבתי את הניהול העסקי והפיננסי של העסק. מאוד מרוצה מהמקצועיות של ירון ומהמחויבות שלו להצלחת העסק שלילסיכום אני ממליץ בחוםאלעד לויאלעד לוי ★★★★★ tzvika avisartzvika avisar ★★★★★ פשוט תותח!🙏Noa SelaNoa Sela ★★★★★ ירון מלווה אותנו במקצועיות ומסירות, כבר מההתחלה מרגישים שינויים משמעותיים בעסק. אנחנו מחכים לפגישות עם ירון וכל פעם יוצאים בהרגשה טובה עם תובנות ומסקנות חדשות.ירון זמין לכל שאלה, בכל זמן, סבלני ונדיב!אני ממליצה בחום על היעוץ העסקי של ירון!Raviv ShemeshRaviv Shemesh ★★★★★ היועץ העסקי שלי כבר למעלה משנה, לקח אותנו למקום שלא חשבנו שנגיע אליו תוך זמן ככ קצר. מקצוען, אין מיליםיהונתן חיויהונתן חיו ★★★★★ ירון הוא מקצוען אמיתי.לאחר סבב של התרשמות מול יועצים ידעתי שאיתו אני יעשה תהליך.בעז נחזור לתהליך בהקדם,תמשיך בעשיה מבורכת כמו שאתה יודעת לעשות!יהודית דדוש לוינסוןיהודית דדוש לוינסון ★★★★★ יועץ מקצועי ואמין, מתייחס לעסק של הלקוח כאילו עסק שלו. ממליצה בחוםNoam Ohev ZionNoam Ohev Zion ★★★★★ ירון הוא פשוט מקצוען, הוא יודע לאבחן במקצועיות איפה צוואר הבקבוק של העסק, מה החוזקות ומה החולשות ולשים על זה את האצבע מהר מאוד.הגעתי לירון עם רווחיות ברצפה והרבה מאוד כאבי ראש, אחרי הליווי איתו כאבי הראש ירדו והרווחיות בעסק עלתה.תודה לך ירון, אני בטוח שאחזור בקרוב לקפיצה הבאה 🙏מקומות מיוחדים לאירועים - CALLEVENTמקומות מיוחדים לאירועים - CALLEVENT ★★★★★ אל ירון הגעתי במקרה! דרך המלצה של חבר! ירון היה פשוט מעולה! הוא עזר לי בכל השאלות, היה ממוקד, שירותי, עמד בזמנים, נתן לי מענה לכל צרותיי.הבחור מקצועי, איש עניין, מעולה בתחום הפיננסים ויועץ נדיר!. אני איתו כבר שנים. ומאוד אוהב גם בתור חבר וגם בתור יועץ. כל הכבוד!! תמשיך כך!!!Liad GolanLiad Golan ★★★★★ ליווי אישי וצמוד לאורך כל הדרך.הבנה מלאה שהצרכים שלי ונגיעה בנקודות שחשובות לעסק שלי.יש לי סטודיו לאימוני כושר וירון עזר לי מאוד למנף אותו.מומלץ בחום !מיה ביטון אדריכלות ועיצוב פניםמיה ביטון אדריכלות ועיצוב פנים ★★★★★ ממליצה בחום על ירון !!!ירון יועץ עיסקי בגובה העיניים מכיר את השטח ומספק טיפים ועצות פרקטיות למימוש ומיקסום הפוטנציאל העיסקי. אני נהנתי מהשירות של ירון ושמחה שיש לי את האפשרות להתייעץ איתו בכל דילמה עיסקית שיש לי :)Shlomo MankadiShlomo Mankadi ★★★★★ התחלתי עם ירון תהליך של קידום עסקי וקצת סדר בבלגן שהיה לי בעסקאני חייב להגיד לכם הבחור מקצועי ויודע בדיוק מה הוא עושהתוך חודש מהפגישה הראשונה שלנו כבר ראינו שינוי בתזרים של העסק ובכל ההתנהלות פשוט עשה לי סדר לימד אותי להתנהל נכון יותר והכי חשוב העלה לי את ההכנסות החודשיות בכמה עשרות אחוזיםאחרי תהליך של 3 חודשים העסק נמצא כבר במקום אחר ורק צומחמה שלא פחות חשוב כל התהליך היה כייפי ומהנה ירון מקצועי ויודע את העבודהאני ממליץ בחום לעסקים שרוצים ליווי אישי לעסק לא לחשוב פעמייםפשוט לוי ייעוץ עסקי!Amit GosherAmit Gosher ★★★★★ רבע שעה אל תוך הפגישה הראשונה שלי עם ירון התרווחתי אחורה בכסא שבמשרדו,הבנתי שהגעתי למקום הנכון ובעיקר לאיש הנכון.הרגשתי שיושב לפני לא רק אדם שיודע להכניס מספרים לטבלאות אקסל אלא גם בן אדם שמבין מי יושב מולו,מי הם הלקוחות של העסק ומהי הדרך הנכונה ביותר להפוך לעסק רווחי.לא טעיתי,כמה חודשים בתהליך הליווי וכבר רואים תוצאות.והכל נעשה בסבלנות,במיומנות,בצניעות ובמקצועיות.הצטערתי שלא אליו קודם.עמית גושר-צלם אדרכלות.קבוצת להב בטא סוכנות לביטוחקבוצת להב בטא סוכנות לביטוח ★★★★★ הפסיכולוג של העסק שלנו! בזכות ירון למדנו את העסק שלנו על בוריו, הבנו מה עלינו לעשות על מנת לקדם אותו בצורה אופטימלית, ונפתחנו לדרכים חדשות ומגוונות. ממליצים בחום!js_loader
שירותים נוספים

ליווי בהצלחה של מעל 1000 עסקים בכל התחומים

בין לקוחותינו:

סרטונים

אין מה להתלבט

פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

רק להשאיר כמה פרטים ונחזור בהקדם

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 110 ביקורות
×
js_loader

השאירו לנו פרטים

ואנחנו ניצור איתכם קשר בהקדם