חושב על הקמת עסק מזון? כמה עצות שיעזרו לך להצליח

מבין כל התחומים שמושכים אנשים להיות עצמאים, לעסקי המזון יש את אפקט המשיכה החזק ביותר. אבל בעוד שאחדים מצליחים להקים עסקים משגשגים ולהפוך למקום עלייה לרגל ללקוחות, אחרים מגלים שהפער בין החלום למציאות גדול והמחיר שלו יקר.

אם אתה מקים לראשונה עסק מזון, אתה עתיד למצוא את עצמך עומד בפני צמתים מרכזיים בדרך לפתיחת העסק שלך, שההחלטות שתקבל בהן ישפיעו על סיכויי ההצלחה שלך. ריכזתי עבורך כמה כללי אצבע וטיפים שיסייעו לך לצלוח את המכשולים ולהחליט נכון:

האם אתה יודע למה אתה נכנס?

חלק מהאנשים מגיעים לתחום זה מתוך אהבה לבישול ולאוכל או מתוך רצון להפוך את התחביב לעסק. אחרים נמשכים להילה הסקסית של התחום ומניחים שמדובר בתחום כיפי ודינמי שהם יהנו לעבוד בו, וקבוצה נוספת מגיעה אליו משום שהיא מאמינה שזהו תחום שעושים בו הרבה מאד כסף – הם מניחים שאם אתה מוכר במסעדה מנה עיקרית בלמעלה מ-150 ש"ח, אתה מסיים את הערב עם סכומי עתק. אבל איך המציאות בעסקי המזון נראית?

בישול לחברים ולמשפחה או בישול כתחביב שונה מבישול מקצועי: כדי שתהיה רווחי, התפריט שלך צריך להיות מאוזן מבחינת פוד קוסט – עלויות המזון, וכל תהליך תכנון התפריט, רכישת חומרי הגלם, ההכנה, הגדרת גודל המנות וההגשה שונה כשמדובר במטבח מקצועי.

על אף שלצוות מטבח יש דינמיקה משלו שמצטלמת נהדר לאינסטגרם, העבודה בפועל קשה ומחייבת. אם לדוגמא אתה פותח מאפייה, שעות העבודה שלך יתחילו מוקדם מאד בבוקר, על מנת להתפיח את הלחמים, ואם אתה מקים בר או פותח מסעדה, אתה תמצא את עצמך עובד כל סוף שבוע, בשעות שכולם נחים ומבלים בהם. מקומות מזון רבים פתוחים 6 ואף 7 ימים בשבוע. אתה צריך לשאול את עצמך איך והאם אתה יכול להתמודד עם זה? וגם אם אתה מתכנן שאחרים יעבדו בשבילך, תגלה שזה לא כ"כ פשוט.

על אף שבחלק מהמסעדות מחיר המנה עיקרית יכול לטפס מעבר ל-150 ש"ח, הרווח לא יהיה דווקא בה. כאשר חומרי הגלם במנה יקרים והפוד קוסט שלה יקר (כי קיים סיכוי גבוה שלקוח יבקש להחזיר אותה, שהטבח יטעה בהכנתה, או שבמקרה שבו לא יהיה לה ביקוש יצטרכו לזרוק אותה כי אורך חייה קצר), הרווח ממנה קטן. מי שלא בקיא בתחום  יצטרך ייעוץ עסקי למסעדות כדי למצוא איזון בין מנות כאלו למנות רווחיות יותר.

לקנות זיכיון או להקים עסק מזון חדש?

הכניסה לתחום המזון נעשית בדרך כלל דרך הקמת עסק חדש מאפס, קניית זיכיון או העתקת קונספט קיים מחו"ל.

להתחיל מאפס פירושו למצוא מקום, להחליט על מיתוג, לבנות תפריט, לעצב, לשפץ, למצוא שף, לתמחר, לגייס צוות, לשווק וכו'. עבור מישהו שנכנס לתחום לראשונה, מדובר בעלויות גדולות ובשרשרת של החלטות שטעות בהן עלולה לעלות ביוקר. אם זה הכיוון שלך אני ממליץ לך לבחור יועץ עסקי שמבין בתחום המסעדנות וספקים טובים שיסייעו לך לצמצם עלויות ולהתגבר על הקשיים.

העתקת קונספט מחו"ל היא שיטה שתפסה תאוצה בעיקר בשנים האחרונות. היא מגבירה את סיכויי ההצלחה של העסק כיוון שהיא מתבססת על עסק שפועל וחי, אבל חשוב לבחור בעסק שהקהל שלו מזכיר במאפיינים את הקהל הישראלי.

רכישת זיכיון לעסק שהוא חלק מרשת מצליחה בתחום המזון, מגדילה את הסיכוי להצלחה עבור יזם שזו הכניסה הראשונה שלו לתחום. אבל גם כאן חשוב להזהר, משום שלא כל הרשתות מציעות עסקאות שטובות לך. אם אתה נכנס למשא ומתן עם רשת מזון, מעמדה של חוסר ידע והיכרות עם התחום, ההמלצה שלי היא לא לעשות זאת לבד. קח ייעוץ עסקי למסעדות, שיעזור לך להבין האם מדובר בעסקה טובה, יבהיר לך מה לדרוש בתמורה להשקעה שלך, וילווה אותך בשנה-שנתיים הראשונות להרצת העסק.


אילו אתגרים נוספים עומדים בפני יזמים הנכנסים לעסקי המזון?

בין אם אתה מקים עסק מזון מההתחלה, או מעתיק קונספט מצליח מחו"ל, ישנם כמה אתגרים שתצטרך להתמודד איתם בדרך להגשמת החלום שלך:

מימון: גיוס אשראי לעסק מזון הוא לא עניין פשוט. הבנקים והקרנות אינם ממהרים להציע הלוואות לעסקים מתחום המזון, משום שתוחלת החיים בענף זה קצרה. מכיוון שמדובר במשימה לא פשוטה, חשוב לא להתחיל להתחייב כלכלית לפני שהשגת מימון, וכדי להגדיל את הסיכוי לקבל אותו, אתה לא יכול להתפשר על תוכנית עסקית שהיא בערך. אתה חייב תוכנית עסקית טובה, בעלת מתווה פיננסי ברור וחזון עסקי, שתגרום לבנקים ולקרנות לאשר לך את המימון.

הנחיות רישוי עסקים מייקרות את השיפוץ של עסקים בתחום המזון, ומחייבות התקנה של ריצוף נגד החלקה, מערכות סינון עשן, ארובה ומנדף, תעלות ברצפה ועוד. על כל אלו מתווספים עלויות הציוד ועלויות השיפוץ במידה והמקום מיועד לישיבת קהל כמו למשל בעת הקמת מסעדה, בר, בית קפה או אפילו פיצרייה.

בבקשת המימון צריך לקחת בחשבון שרוב העסקים לא מתחילים למשוך לקוחות ולהרוויח מהיום בו הם פותחים את דלתותיהם, אלא מדובר בהרצה בת חצי שנה-שנה, בה העסק מתקיים מהכספים שנלקחו לטובת עלויות ההרצה. מי שלא מתכנן זאת מראש מתקשה לשרוד.

רישיון עסק: תחום רישוי העסקים בישראל סובל מבעיית חוסר אחידות, ובכל רשות מקומית הדרישות שונות. יזמים רבים עושים טעות ומגישים בקשה לרישיון עסק רק לאחר שסיימו לשפץ את העסק שהקימו, לאחר שכבר חתמו על חוזה, השקיעו בשיפוץ וכו'. אז הם מגלים כי המקום לא עומד בתקנות רישוי עסקים ומוצאים את עצמם בבעיה.

ההמלצה שלי היא לפנות לעירייה אחרי שמצאת מקום פוטנציאלי ולפני שחתמת על ההסכם, להסביר לה מה אתה מתכנן לפתוח ולפרט איזה סוג אוכל יוגש שם, האם ישבו במקום אנשים וכן הלאה, ולקבל מהם אישור עקרוני לפני שנכנסים להוצאות על השיפוץ.

פוד קוסט: אם הצלחת להביא לקוחות לעסק, אבל אתה לא רואה כסף בסוף החודש, כנראה שיש לך בעיית פוד קוסט. לחץ כאן, לקריאה על בעיית ה-food cost בעסקי המזון.

ולסיום כמה טיפים ספציפיים לפותחים עסקי מזון:

טיפים להקמת פיצרייה:

* כדאי להמנע מהאסטרטגיה של הזול, אין שם רווח.
* בבחירת נכס, כדאי לבחור מקום קטן ככל האפשר, כדי לחסוך בארנונה חשמל ושכ"ד.
* לבנות מערך שליחויות אמין וחזק עם שליחים שפועלים מתוך העסק.
* האיכות היא מה שתביא לך הצלחה – תשקיע בפיציולו טוב ותשלם לו בהתאם.
* לרשתות הגדולות יש מכונת שיווק מטורפת. כדי להצליח, המחיר שלך צריך להיות נמוך מהמחיר שהן מציעות, והאיכות גבוהה משלהן.
* התקנות מחייבות ארובות ומנדפים, אבל אם תצליח לעמוד בהן ובו בעת לדאוג שהריח של הפיצה יופץ החוצה, הוא ישווק אותך היטב.

טיפים להקמת קייטרינג:

* בקייטרינג אין משמעות ללוקיישן. האידיאל הוא למצוא מקום זול אבל מרכזי כדי שעלויות ההובלה לא יכבידו מדי
* כדאי ללכת על הכשרות הכי גבוהה, כי היא מאפשרת לפנות ליותר קהלים.
* השחקן הכי גדול בשוק הוא השוק העסקי ומומלץ לבנות מערך שיווקי ותפעולי שיודע לפנות אליו.
* כדאי להשקיע תקציב שיווק משמעותי, יותר מעסקי מזון אחרים כי מדובר בתחום תחרותי, וצריך בידול וקשרים שיווקיים ענפים.
* זהירות ממלכודות דבש – להמנע מתשלום דמי כניסה לאולמות אירועים.

טיפים להקמת מאפייה:

* כדאי לפתוח את המאפייה בקרבה לסופרים עירוניים או באזורים שבהם יש ריכוזי אנשים שהולכים ושבים, לאורך כל היום.
* במאפייה צריך בעל מקצוע שינהל את המלאי והתצוגה: מכיוון שמה שנשאר הופך לפחת, אתה יכול לסבול מפוד קוסט גבוה ולכן תכנון הכמויות, סידור התצוגה, והעיצוב קריטי להצלחה.   

טיפים להקמת בר:

* בהקמת בר יש שתי אופציות – או לגייס שותף שחזק ביח"צ ולפתוח את הבר בלוקיישן מרכזי, או לפתוח את הבר תוך התכווננות לנישה מסוימת (טווח גילאים, אוכלוסיה ספציפית) ומתוך ידיעה שלוקח זמן לדבר כזה לתפוס. בשני המקרים דרושה התכוננות פיננסית מראש, להוצאות השיווק או לתקופת ההרצה.
* בברים יש בעיית פוד קוסט – יין לא רווחי בהשוואה לאלכוהול, וההמלצה היא להצניע אותו בבר.
* ניהול פחת של אלכוהול – חשוב להקפיד על מנות מדודות, ולדאוג לבדיקת מנהל על כמה נמכר מול כמה נצרך.
* עמידה על המקח – צריך לדעת לעשות היטב את הקניינות ולהתמקח.
* צוות – בברים בחירת אנשי הצוות חשובה מאד להצלחה. כל חבר צוות צריך להתאים לווייב של המקום ולדינמיקה.

טיפים להקמת דוכן אוכל רחוב (פלאפל, שווארמה, חומוסיה, סיני, תאילנדי פאסט פוד):

* לוקיישן – מומלץ בחום לבחור במקום שעוברים בו הרבה אנשים לאורך כל היום.
* רישיון עסק – לבדוק לפני שפותחים על רישיון העסק ולא לזלזל בכך.
* לחשב את דרישות רישיון העסק בעלויות ההקמה. עלויות ההקמה של אוכל רחוב נמוכות, אבל לפעמים הן יקרות מהמתוכנן יש רישיון העסק מוסיף דרישות שלא צפית.
* התאמת ציפיות – אמנם הרווחיות גבוהה כי הפוד קוסט נמוך, אבל כדי להרוויח צריך למכור הרבה. זה עסק שוחק וצריך צוות שאפשר לסמוך עליו, כי העבודה מבוססת על שירות והיכרות אישית.
* לנסות ליצור מיתוג – מותגים כדוגמת סביח עובד, פלאפל הקוסם, שווארמה שמש זכו לתהילה שלהם כי הם הצליחו ליצור משהו מיוחד. נסה ליצור טוויסט וסיבה שיגיעו אלייך ולא למתחרים.

לקביעת פגישה ייעוץ להקמת עסק מזון ללא עלות וללא התחייבות פנו אלינו עכשיו בהודעה, טלפון או ווטסאפ

ירון לוי

יועץ עסקי מהמובילים בישראל, כלכלן מומחה, והבעלים של חברת "לוי יועצים" אשר ליוותה בהצלחה מעל 1000 עסקים, בעל תואר ראשון בכלכלה בהצטיינות ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ת"א.

אין מה להתלבט

פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות. כמה פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

Roy GorenRoy Goren ★★★★★ ירון ממש מומחה בייעוץ פיננסי לעסקים, מבין את כל הנושאים הקשורים ישירות ועקיפין להוצאות וניהול כספי של העסק. גם נכנס לעובי הקורה בנושאים ביתיים שמשפיעים על כלכלת העסק. הוא בודק את כל הנושאים הקשורים לכלכלת העסק כאילו היה שלו. מביא פתרונות פשוטים ויעילים לשיפור מיידי של המצב הכלכלי. מאוד יסודי ועינייני. אדם נעים וזורם- מדבר בגובה עיניים, בשפה ברורה וישירה. מומלץ מאוד.אלעד לויאלעד לוי ★★★★★ Eyal GalEyal Gal ★★★★★ הגדולה של יועץ היא לדעת לפשט רעיונות מורכבים ולהסביר אותם בצורה הכי ברורה שיש. ירון עשה איתי עבודה מקצועית שעזרה לי לבנות מסלול נכון לעסק שלי ולהתקדם קדימה. מומלץ בחוםOrel RazOrel Raz ★★★★★ חברים יקרים תרשו לי להציג בפניכם את ה-אדם שהולך לשנות לכם את החיים, מר ירון לוי היועץ מספר אחת היום!הגענו לירון עסק מפרוק ושבור מכל בחינה שהיא עם מחזורים עלובים והצלחנו לשלש את ההון שלנו בעזרת ליווי אישי וצמוד שאין דומה לו.לאחר ליווי של 2 יועצים כושלים אני רוצה להמליץ על ה-יועץ הכי טוב שיש היום באמת שאפו גדול - תודה רבה לך ירון 🥰יהונתן חיויהונתן חיו ★★★★★ ירון הוא מקצוען אמיתי.לאחר סבב של התרשמות מול יועצים ידעתי שאיתו אני יעשה תהליך.בעז נחזור לתהליך בהקדם,תמשיך בעשיה מבורכת כמו שאתה יודעת לעשות!רונן מרדכירונן מרדכי ★★★★★ יכולת הבנה של העסק ברמה מאוד גבוהה ובמהירות!! ללא ספק החלטה נכונה עסקית לפנות אל ירון,מאיר את הזרקור לדברים החשובים בעסק , יכולות לפתור בעיות מתוך מחשבה ונסיון והכי חשוב יש תוצאות!!שרית אלתרשרית אלתר ★★★★★ ממליצה בחום. הייתי מאד מרוצה מהתהליך. הגעתי לירון בשביל יעוץ פיננסי ובניית תמחור לעסק חדש שאני מקימה. ירון עזר לי בבניית התמחור, הבנת כל המרכיבים שאני צריכה לקחת בחשבון בתהליך היצור, נתן לי המון טיפים בפן העסקי מעבר להיבט הפיננסי ועזר לסדר את הראש ולקבל זווית ראיה נוספת ואחרת.Kleiman OritKleiman Orit ★★★★★ נופר נהרינופר נהרי ★★★★★ ספיר מנצורספיר מנצור ★★★★★ הגענו לירון דרך המלצה של חבר טוב שלנו ומהרגע הראשון הוא עזר כיוון תמך והיה שם לצידו בכל דבר ! מקצועי יודע לדבר ובמיוחד יודע להקשיב מרוצים מאוד וממליציםDanny JadowskyDanny Jadowsky ★★★★★ יועץ עסקי מצוין.מאוד מנוסה.מומלץ בחום!eyal suhereyal suher ★★★★★ שמי אייל ובבעלותי סוכנות תרגום. הגעתי לירון לוי דרך המלצה. ירון מלווה את העסק שלי בחצי שנה האחרונה. בזכותו ייצבתי את הניהול העסקי והפיננסי של העסק. מאוד מרוצה מהמקצועיות של ירון ומהמחויבות שלו להצלחת העסק שלילסיכום אני ממליץ בחוםSimcha KleinSimcha Klein ★★★★★ ממליץ בחום על ירון.קיבלנו הכוונה דיוק במודל העסקי והמון טיפים שלקחו את העסק שלנו קדימה.Saar RamSaar Ram ★★★★★ ממליץ בחום על ירון!עברתי עם ירון תהליך של למידה בנוגע לניהול העסק שלי .ובדרך קבלתי עוד הדרכות וטיפים שלא ידעתי אפילו לבקש אותם. קבלתי תמורה ממש טובה ואני ממליץ על ירון בחוםמודה לך ירון ובטוח שנמשיך עוד לעבוד ביחדTomer GlerenterTomer Glerenter ★★★★★ ירון עשה איתי עבודה מקצועית ואפקטיבית. הבין את מבנה העסק והצרכים שלו במהירות ונתן פתרונות יעילים ויצירתיים. ממליץ עליו בחום!Shlomo MankadiShlomo Mankadi ★★★★★ התחלתי עם ירון תהליך של קידום עסקי וקצת סדר בבלגן שהיה לי בעסקאני חייב להגיד לכם הבחור מקצועי ויודע בדיוק מה הוא עושהתוך חודש מהפגישה הראשונה שלנו כבר ראינו שינוי בתזרים של העסק ובכל ההתנהלות פשוט עשה לי סדר לימד אותי להתנהל נכון יותר והכי חשוב העלה לי את ההכנסות החודשיות בכמה עשרות אחוזיםאחרי תהליך של 3 חודשים העסק נמצא כבר במקום אחר ורק צומחמה שלא פחות חשוב כל התהליך היה כייפי ומהנה ירון מקצועי ויודע את העבודהאני ממליץ בחום לעסקים שרוצים ליווי אישי לעסק לא לחשוב פעמייםפשוט לוי ייעוץ עסקי!paz cohen zedekpaz cohen zedek ★★★★★ ייעוץ ברמה גבוהה איש מדהים תמיד זמין ושמח לעזור מומלץ מאוד !מיה ביטון אדריכלות ועיצוב פניםמיה ביטון אדריכלות ועיצוב פנים ★★★★★ ממליצה בחום על ירון !!!ירון יועץ עיסקי בגובה העיניים מכיר את השטח ומספק טיפים ועצות פרקטיות למימוש ומיקסום הפוטנציאל העיסקי. אני נהנתי מהשירות של ירון ושמחה שיש לי את האפשרות להתייעץ איתו בכל דילמה עיסקית שיש לי :)Amit Ben arieAmit Ben arie ★★★★★ מומלץ בחום!הגענו לירון עם רעיון וחלום והוא עזר לשים אותנו על המסלול הנכון בדרך להגשמתו.ירון עזר לנו לגבש את הרעיון, לתרגם אותו למספרים, הביא נקודת מבט נוספת וחשובה והמון מידע מהניסיון שלו בתחום. הכי חשוב, עזר לנו לתכנן נכון את העסק, הכין אותנו להרבה דברים שלא יכולנו לצפות בעצמנו, וכשהיה צריך, גם הוריד אותנו לקרקע.בנימה אישית, ירון עשה רושם מקצועי והכל תוך יחס אישי ואכפתיות.Raviv ShemeshRaviv Shemesh ★★★★★ היועץ העסקי שלי כבר למעלה משנה, לקח אותנו למקום שלא חשבנו שנגיע אליו תוך זמן ככ קצר. מקצוען, אין מיליםAmit GosherAmit Gosher ★★★★★ רבע שעה אל תוך הפגישה הראשונה שלי עם ירון התרווחתי אחורה בכסא שבמשרדו,הבנתי שהגעתי למקום הנכון ובעיקר לאיש הנכון.הרגשתי שיושב לפני לא רק אדם שיודע להכניס מספרים לטבלאות אקסל אלא גם בן אדם שמבין מי יושב מולו,מי הם הלקוחות של העסק ומהי הדרך הנכונה ביותר להפוך לעסק רווחי.לא טעיתי,כמה חודשים בתהליך הליווי וכבר רואים תוצאות.והכל נעשה בסבלנות,במיומנות,בצניעות ובמקצועיות.הצטערתי שלא אליו קודם.עמית גושר-צלם אדרכלות.Michael KrijevskyMichael Krijevsky ★★★★★ הגענו לירון אני ובת זוגתי כאשר כל מה שיש לנו זה רעיון, לא ידענו איך לייסם אותו, מה נדרש עבורו ומאיפה בכלל להתחיל. ירון מהר מאוד "סידר לנו את התמונה". הסביר באופן מאוד נגיש כל דבר ונושא.והכי חשוב בעיניי לאורך כל הדרך ירון לא ניסה לייפות את המציאות, התייחס לכל נושא באופן מאוד שמרני, לרבות סימולציות של תרחישים פסימיים ודרכי התמודדות איתם.חייב להגיד שמדובר במקצוען אמיתי!כעבור מס מפגשים מועט, ראינו תוכנית פעולה ברורה, הבנו מה עלינו לעשות ובאיזה סדר.ירון צייד אותנו בעצות זהב! (לא מגזים), היה אכפתי ומאוד מעורה בכל התעליך שלנו.ממליץ בחום להגיע לפגישה עם ירון - עצות זהב.הקונטיינר מוצרי חשמל ואלקטרוניקההקונטיינר מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ★★★★★ מספר 1 בתחוםמומלץ!!!ראם ובניראם ובני ★★★★★ העסק עבד אבל לא כמו שכתוב בספריםהגענו לירון הוא ליווה אותנו במשך 9 חודשיםמקצועי, אמין, אכפתי היום אחרי התהליך עם ירון אני יכול להגיד שהשמיים הם הגבולתודה על הכל ירוןרחלי שלוםרחלי שלום ★★★★★ זכינו להכיר את ירון לפני קצת יותר מחצי שנה.לפני הכל אשיות מקסימה ומאירת פנים.ירון איש מקצוע אמיתי בעל ניסיון רחב ומקצועי מאוד.בעל כלים רחבים בתחוםמה שנתן לנו להצעיד את העסק למקום טוב יותר מקצועי ומנוהל מאוד.המון תודה לירון על הכלנריה ורחלירוני בארירוני בארי ★★★★★ ירון יודע לנתח את העסק ולבנות אסטרטגיה לגדילה והצלחה.בזכות ירון העסק שלי מתרחב ומצליח.ממליץ מאד על ירון .Noa SelaNoa Sela ★★★★★ ירון מלווה אותנו במקצועיות ומסירות, כבר מההתחלה מרגישים שינויים משמעותיים בעסק. אנחנו מחכים לפגישות עם ירון וכל פעם יוצאים בהרגשה טובה עם תובנות ומסקנות חדשות.ירון זמין לכל שאלה, בכל זמן, סבלני ונדיב!אני ממליצה בחום על היעוץ העסקי של ירון!Yossi BeharYossi Behar ★★★★★ מומלץ בחום !אסף דדושאסף דדוש ★★★★★ Ilai SpakIlai Spak ★★★★★ ממליץ בחום ומניסיון על תהליך ייעוץ עם ירון, מיקד אותי מאוד ובתהליך צמיחה ושיפור תמידי. תודה רבה!tzvika avisartzvika avisar ★★★★★ פשוט תותח!🙏Noam Ohev ZionNoam Ohev Zion ★★★★★ ירון הוא פשוט מקצוען, הוא יודע לאבחן במקצועיות איפה צוואר הבקבוק של העסק, מה החוזקות ומה החולשות ולשים על זה את האצבע מהר מאוד.הגעתי לירון עם רווחיות ברצפה והרבה מאוד כאבי ראש, אחרי הליווי איתו כאבי הראש ירדו והרווחיות בעסק עלתה.תודה לך ירון, אני בטוח שאחזור בקרוב לקפיצה הבאה 🙏Omri BlutsteinOmri Blutstein ★★★★★ ירון מספק ייעוץ עסקי בצורה מאוד חמה, ביתית ומקצועית ביותר!שם לך את הדברים על השולחן ונותן הרבה מוטיבציה להמשך הדרך, מאמין בך ויודע לפשט את כל העולם העסקי המורכב.מדבר איתך כאילו באת לשבת אצלו בסלון לכוס קפה, בגובה העיניים עם העיניים קדימה,באמת אחלה של יועץ! :)Erez SwissaErez Swissa ★★★★★ לכל מי שמחפש ייעוץ , הכוונה ולפעמים גם פסיכולוג ירון לוי הוא הבחירה הנכונה. הגענו אליו בשלב קריטי בעסק ברמת החזון וכן ברמת הסמכויות בין השותפים וכבר לאחר מספר מפגשים מצאנו שפה משותפת בינינו ואת הכיוון העסקי העתידי שלנו.כל מפגש הוא חוויה ומקום להעלות רעיונות ודרכים לשיפור וכמובן כל המספרים היו מול עינינו בכל זמן(לא החוליה החזקה אצלנו) .ירון ידע להסביר מה אנחנו רואים איפה צריך"לחתוך" ואיפה להעצים.מומלץ בחום.תודה לך ירוןמקומות מיוחדים לאירועים - CALLEVENTמקומות מיוחדים לאירועים - CALLEVENT ★★★★★ אל ירון הגעתי במקרה! דרך המלצה של חבר! ירון היה פשוט מעולה! הוא עזר לי בכל השאלות, היה ממוקד, שירותי, עמד בזמנים, נתן לי מענה לכל צרותיי.הבחור מקצועי, איש עניין, מעולה בתחום הפיננסים ויועץ נדיר!. אני איתו כבר שנים. ומאוד אוהב גם בתור חבר וגם בתור יועץ. כל הכבוד!! תמשיך כך!!!שי בן אהרוןשי בן אהרון ★★★★★ ירון הבין את הנתונים מהר מאוד ונתן יעוץ מקצועי, מעשי ומדויקDarya TevelDarya Tevel ★★★★★ הגענו לירון, אחרי שחווינו חויה לא טובה עם "יועץ" אחר, וזה היה פשוט מעולה מהתחלה, הוא לקח את העסק פירק אותו איתנו לגורמים ולימד אותנו איך מרכיבים את סך חלקיו ושולטים בכל חלק בעסק שזה בדיוק מה שחיפשנו, וכמובן שיפר באחוזים רבים את המחזור החודשי בתוך 3 פגישות!! שאל שאלות נכונות ומכוונות וגרם לנו להסתכל על העסק מהצד ולהבין איך לתפעל אותו, והכי חשוב גם בתור בן אדם כיף לשבת איתו ולשוחח.ממליצה בחום.Liad GolanLiad Golan ★★★★★ ליווי אישי וצמוד לאורך כל הדרך.הבנה מלאה שהצרכים שלי ונגיעה בנקודות שחשובות לעסק שלי.יש לי סטודיו לאימוני כושר וירון עזר לי מאוד למנף אותו.מומלץ בחום !Michal ben-yishaiMichal ben-yishai ★★★★★ אני עובדת עם ירון כבר כמה חודשים. הגעתי אליו בלי להבין כלום בניהול פיננסי של העסק. יש לי עסק שמגלגל הרבה כסף אבל בשורה התחתונה לא הצלחתי לצאת מהמינוס. ירון ממש ישב איתי ועזר לי לבנות תוכנית עסקית להתאוששות ואף לצמיחה. היום אני מרגישה שהשליטה בידיים שלי, וכמובן שצברתי המון ידע והבנה כיצד להתנהל נכון. היום אני כבר במקום אחר והיד עוד נטויה.קבוצת להב בטא סוכנות לביטוחקבוצת להב בטא סוכנות לביטוח ★★★★★ הפסיכולוג של העסק שלנו! בזכות ירון למדנו את העסק שלנו על בוריו, הבנו מה עלינו לעשות על מנת לקדם אותו בצורה אופטימלית, ונפתחנו לדרכים חדשות ומגוונות. ממליצים בחום!tamir itamir i ★★★★★ ירון פשוט מקצוען, מכל הבחינות. גם ברמה הכלכלית והירידה למספרים של העסק וגם ברמה היותר רחבה של שיווק. עברתי איתו תהליך ייעוץ וליווי של מספר חודשים וקיבלתי ממנו המון כלים, הוא פתח לי המון דברים חדשים ובאמת למדתי ממנו המון. מעבר לרמה המקצועית המאוד גבוהה, ירון גם בנאדם מאוד נעים וכיף לעבוד מולו. אני מאוד ממליץ על ירון לכל בעל עסק שרוצה לקחת ייעוץ עסקי!מאור ויצמןמאור ויצמן ★★★★★ ירון מלווה את העסק שלי ואני רוצה לציין כי עסק גדל והפך להיות רווחי בזכותו. תודה רבה אתה יועץ מעולהיהודית דדוש לוינסוןיהודית דדוש לוינסון ★★★★★ יועץ מקצועי ואמין, מתייחס לעסק של הלקוח כאילו עסק שלו. ממליצה בחוםamatsya harshoshnimamatsya harshoshnim ★★★★★ הגענו לירון בעקבות המלצה של חבר. אנחנו לא חדשים בעולם העסקי ובכל זאת גילינו הרבה שלא ידענו, קיבלנו תמיכה בתעוזה לפרוץ, וכתובת להתייעצות וקבלת החלטות נבונות.ירון מקצועי, מבין, בעל תפישה היקפית ונסיון בליווי מגוון רחב של עסקים ומכאן היתרון שלו עבורנו.תודה ירון!!!רוסטיקו משרדרוסטיקו משרד ★★★★★ ירון מלווה אותנו עם המון סבלנות במקצועיות ובמסירות כבר כמה חודשים. מההתחלה מרגישים שינויים משמעותיים בעסק. הפגישות עם ירון, מעבר לחלק המקצועי, נותנות המון מוטיבציה להמשיך ולפעול.ירון זמין תמיד לכל בעיה שצצה ונותן מענה מיידי ויעיל!מומלץ בחום!!Ward MohannaWard Mohanna ★★★★★ הכסף שחסך לי ירון מטעויות עסקיות שהייתי יכול לטעות, מחזיר את עלות הייעוץ פי כמה..כל בנאדם חסר נסיון ( תאוריטי ומעשי) בתחום העסקים יכול לעשות טעויות גדולות ולהפסיד מלא כסף...רק בעיצות שנתן לי כשבקשתי מימון מהבנק כבר חסך לי את כל עלות הייעוץ, וכל דבר נוסף שהוא נתן לי ( והיה מלא מלא דברים) זה רק רווח בשבילי...הגעתי לירון בשלב בסיסי מאוד בעסק שלי, הוא הדריך אותי לבנות מותג, הוא לימד אותי לנהל עסק, לנהל כסף, לנהל השקעה, להשיג מימון בצורה נכונה, לנהל משא ומתן בצורה נכונה ועוד..הגעתי אליו עם רעיון שהוא קצת מוזר לא בית קפה ולא מסעדה רגילה, רעיון שהיה מצריך הרבה מחשבה מחוץ לקופסה, והוא בנה לי מודל עסקי חדש לגמרי, משהו שלא קיים אפילו בשוק, והמודל הזה הצליח ובגדול..התחלתי איתו כשהייתי עושה קצת שוקולדים בבית בשעות הערב, ועכשיו יש לי מפעל שוקולד עם 4 עובדים, עם מותג מוכר ואנסטגרם של 10 אלפים עוכבים..ירון היה תענוג לעבוד איתך וולמוד ממך .תודה רבה וניפגש בקרוב :-)Shaked Zusman SofferShaked Zusman Soffer ★★★★★ Adi hila Hazan ZukermanAdi hila Hazan Zukerman ★★★★★ בתחילת מגיפת הקורונה ובצל הסגרים וחוסר התפקוד הכללי של המשק, הרגשנו שזה הזמן שלנו ללמוד ולגדול. לירון הגענו עם חרדה לעתיד העסק שלנו עקב המצב הקשה שפקד את כולנו ובמיוחד עסקים שקשורים באופן ישיר לתרבות, פנאי וארועים. בעזרת ירון ולמדנו את העסק על בוריו. מעבר להבנה הכלכלית האבסולוטית שלו, ירון גם מבין עסק מזוויות נוספות כדוגמאת שיווק, פרסום ומבנה. את הכלים שקיבלנו ועדיין מקבלות לקידום ובניית עתיד העסק שלנו, לא יכלנו לקבל ולהבין בצורה טובה יותר ומעמיקה יותר. מרגישות שהליווי של ירון אותנו הינו בגדר חובה לקיום עסק בצורה מיטיבה ושההתקדמות שלנו קשורה באופן ישיר לליווי שלו. אין ספק שזו אחת ההשקעות המשתלמות ביותר לצמיחה ולמידה!יובל גינסברגיובל גינסברג ★★★★★ אני מנהל בחברת יבוא ושיווק לארץ. פניתי לירון לפני שנתיים לשיפור הרווחיות ובדיקת תהליכי ניהול בעסק. מיד בתחילת התהליך ירון היה יסודי, עניני ולא עושה הנחות וקיצורי דרך בבדיקות הראשונות. לאחר בדיקה מעמיקה של העסק, התחלנו תהליך ליווי צמוד לשיפור כל הבעיות שצפו. כולל בדיקות כדאיות של פרויקטים עסקיים שהתעניינתי בהם. בעיקר נקודות איזון שהוא המראה הכי קשה בעסק- שם התחיל לשקף בדיוק מה שאני לא רואה תמיד. ירון ליווה אותי באופן אישי והתיר בי חסמים שהיו אצלי ( קואצינג) כמנהל בעסק. טיפול בתקציב השיווק שהיה נכון לתקופות קשות שהעסק חווה בקרונה. מתברר שכלכלן חיצוני שבא ובודק את העסק מהצד, רואה הרבה דברים ששנים היו עקומים. בהצלחה לכולם.js_loader
שירותים נוספים

ליווי בהצלחה של מעל 1000 עסקים בכל התחומים

בין לקוחותינו:

סרטונים

אין מה להתלבט

פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

רק להשאיר כמה פרטים ונחזור בהקדם

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 110 ביקורות
×
js_loader

השאירו לנו פרטים

ואנחנו ניצור איתכם קשר בהקדם